Kalp ve damar hastalıklarının çoğu damar sertliği ile başlar ve damar tıkanıklığı ile sonlanır. Damar hastalıklarına neden olan faktörler arasında ileri yaş, genetik faktörler, yüksek kolesterol, tansiyon, alkol ve sigara kullanımı, şeker hastalığı ve şişmanlık yer alır. Damar sertliği damarın içinin çeşitli sebepler sonucunda daralmasıdır. Damar duvarında birikmiş olan yağ hücreleri plak oluşumuna neden olur. Zaman içerisinde plak üzerinde kan pıhtıları, ardından kalsiyum birikir, damar sertliği ve daralma artar. Süreç ilerledikçe tıkanıklık ortaya çıkar.

Damar hastalıklarının tedavisinde mucizeler yaratan ozon tedavisi yaklaşık 150 yıldır çok çeşitli hastalıkları iyileştirmek amacıyla kullanılmaktadır. Ozon gazı soluduğumuz oksijenin 3 atomlu halidir. Yani bir nevi süper oksijen molekülüdür. Ozon gazının damar genişletici özelliği vardır. Kanın akışkanlık özelliğini arttırır, dokulara daha çok oksijen gitmesini sağlar. Dokulardaki kılcal damar ağının gelişmesini sağlayarak hücrelerin beslenmesini arttırır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek yaraların iltihaplanmasını engeller, iltihaplanan yaraların iyileşmesini hızlandırır. Ağrı kesici özelliği nedeniyle ve dolaşımı arttırdığından damar tıkanıklığına bağlı ağrıları hafifletir hatta tamamen geçirir. Damar hastalıklarında kullanılan tedaviye ek olarak yada ilaç tedavisine cevap vermeyen vakalarda tek başına kullanılabilir.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00  numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz. Bir kahve içmek için kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze direkt doktorlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara