Yanlış saç ekimi operasyonunun hatalı yapılması durumunda, ortaya istenmeyen görüntünün çıkmasıyla da saçların ekim kalitesine dayalı kök kaybı yaşanması, operasyonun başarısız olduğu anlamına gelmektedir. Tedaviden sonra saçların çıkmamasıyla da istenilen düzeye ulaşılamamasının sebepleri, operasyondan önce saç analizinin doğru yapılmaması ve donör bölgeden köklerin doğru alınamaması ve korunamamasındandır. Bu sorunun giderilebilmesi için; hastanın saç analizinin detaylı yapılması, deri yapısının incelenmesi ve verici donör bölgenin kel bölgeyi destekleyip desteklemediği sonucu kesin olarak ortaya çıkartılmalıdır. Bu detaylar yerine getirildikten sonra yanlış yapılmış operasyonun düzelip, düzelemeyeceği büyük ölçüde ortaya çıkmaktadır.

Dik dik çıkan saçların tekrardan doğal yapıda çıkması, bakım ürünleri ile mümkün değildir. Ancak saçların güçsüz çıkması veya istenilen düzeyde verim vermemesi gibi durumunda, bakımlar ile güçlendirmek mümkündür. Kökler tamamen ölmüş ise bakımlar ile maalesef yapacak bir şey yoktur.

Hastalara yaklaşılırken kişinin yaşı, donör alanın durumu, saç çizgisinin pozisyonu, saçın rengi, saçlı deri-saç rengi kontrastı gibi pek çok değişken değerlendirilmelidir. Ancak bununla ilgili doktorunuzla yapacağınız görüşmede daha detaylı bilgi edinmeniz mümkün olabilir. Bu tür durumların oluştuğu tüm durumlarda düzeltme operasyonları mümkün olduğu kadar yapılabilmektedir. Bu operasyonlar; saç çizgisinin çok geride olması durumunda öne alınması, saç çizgisinin çok önde olması durumunda geriye alınması, saç çizgisinin asimetrik olması durumunda operasyonu yapacak doktorun gerekli cerrahi müdahaleler ile saç çizgisini düzenlemesi, ekim yapılan bölgenin sıklaştırılması ve saç yönünün belirlenmesi gibi operasyonlardır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL