Şehir hayatının koşulları, aşırı sıcak havalar ya da tam tersi rüzgar ve soğuk cildin kurumasına doğal olarak nem kaybetmesine neden olur. Sonuç olarak pul pul dökülmeler, cilt kuruluğu ve kızarıklık oluşmaya başlar. Her gün cilt sağlığı, cilt bakımı ile ilgili pek çok haber, yorum ve öneriyle karşılaşıyoruz. Sağlıklı cilt, yeterli şekilde nemlendirilmiş sağlıklı bir epidermis(derinin üst tabakası) ile birlikte dengeli beslenme ve güneş ışınlarından korunma ile mümkün olur. Yorgun, stresli ve kötü beslenen kişilerin cildi hemen bunu yansıtır. O yüzden bizi dış etkenlerden koruyan çok önemli bir organımız olan cildimize bakım yapmak çok önemli. Cilt bakımı yaparken seçilen ürünün kalitesi kadar, cilde uygun ürün seçimi de çok önemlidir.

Artık her cilt yapısına uygun ürünler üretilmekte. Tamamen kendi cildimize özel ürünler istiyorsak, bunu da karşılayabiliyoruz. Bunun için önce hangi baz kremi kullanacağımıza karar veririz. Cildimize göre normal, kuru, yağlı, hassas cilt yapısına uygun bir baz seçebiliriz. İçine uygun özlerden seçim yaparak ilave edebiliriz. Mesela sıkılaştırıcı etki için deniz yosunu özü, kuru ve hasarlı ciltler için aloe vera, güneş hasarları ve küçük yaralarda ekinazya özü, yeşil çay, hamemelis özleri kullanılabilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara