Bir saç ekimi sağlıklı saç köklerinin dökülmeye karşı dayanıklı bir alandan alınmasını ve bunları tedavi bölgesine implante etmeyi içerir. Hem ekstraksiyon fazı hem implantasyon fazı eşit derecede önemlidir. FUT ve FUE teknikleri arasındaki temel fark, verici saç köklerinin nasıl çıkarıldığıdır.

FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu)

Genel olarak kafa derisinin alt kısmından aşağıya doğru, ince bir kafa derisinin çıkarıldığı geleneksel bir tekniktir. Saç folikülleri daha sonra bir mikroskop altında tek birime ayrılır. Şeridin çıkarıldığı kafa derisi daha sonra dikilir. Ekstraksiyon fazı alternatif tekniklere göre daha hızlı olduğu için saç nakli daha ekonomiktir, ancak kısa saç altında görülebilen önemli bir yara izi bırakır. Günümüzde pek fazla uygulanmamaktadır.

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

Kıl folikülü veya bir grup folikülünün; deride küçük bir dairesel kesim yaparak ve küçük bir açık delik bırakarak kafa derisinden çıkarılması için bir delme tekniğinin kullanıldığı başka bir geleneksel tekniktir. Delikler donör alanı boyunca küçük beyaz yaralara dönüşerek iyileşir ve işlemi yapan kişinin  becerisine bağlı olarak belirsiz bir hal alabilir. Bu yara izleri daha hızlı iyileşir ve FUT’den daha az görünürdür.

DHI (Direct Hair Implantation)

Hastanın cildini kesmeyi gerektirmediği için mikro-FUE olarak adlandırılabilir ve sadece 1 mm veya daha küçük çaplı punçlar, verici alandan kılları tek tek almak için kullanılır.

Hem FUT hem de FUE seçenekleriyle, foliküller aynı şekilde, tedavi alanında alım delikleri oluşturarak ve kıl köklerini forseps ile deliklere yerleştirerek, açı, yön ve derinlik üzerinde çok az kontrol sağlayarak implante edilir.

DHI saç ekimi tekniği, maksimum hasta konforu, iz bırakmayan ve doğal görünümlü sonuçlar elde etmek için prosedürün her adımında en iyi yaklaşımı alan test edilmiş ve standartlaştırılmış bir yöntemdir. Kafa derisinde FUE tekniğinde olduğu gibi dikiş atılmaz, neredeyse ağrısızdır, görülebilir yara izi oluşmaz, iyileşme süresi kısadır hatta ertesi gün işe geri dönülebilir. Fakat DHI yönteminin  bazı dezavantajları da vardır ;

  • Yeni bir teknik olması nedeni ile, diğer yöntemlere oranla daha pahalı bir yöntemdir.
  • Her ne kadar neşter kullanılmadan yapılan bir işlemse de, olası enfeksiyonlara kapılma ihtimali vardır
  • Uygulamada greftler tek tek alındığından, işlem süresi diğer saç ekim işlemlerine oranla daha uzun sürer.
  • FUE tekniğinde 6-8 saatte bitecek olan işlem, DHI tekniğinde 2 ila 3 gün sürebilmektedir.
  • Saçların dökülme ve yeniden çıkma süreleri arasında diğerlerinden farkı yoktur.
  • Yeni uygulanan bir metot olduğu için her yerde uygulama tercih edilmez.
  • FUE tekniğine göre sonuçlar henüz daha başarılı değildir.

Sonuç olarak günümüzde hala en geçerli ve en iyi sonuç veren yöntem FUE yöntemidir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara