Aşırı koltuk altı terlemesi genellikle kol altı kıllı bölgede ortaya çıkan bir terlemedir. Sadece kol altlarında olabileceği gibi, koltuk altı ile  birlikte sıklıkla ellerde, bazen ayaklarda ve yüz (kafa) bölgesi terlemesi ile birlikte olabilir. Aşırı koltuk altı terlemesi kişinin günlük faaliyetlerini, sosyal yaşantısını, öğrenimini, iş hayatını, psikolojik durumunu etkileyecek derecede ise, bu duruma aşırı koltuk altı terlemesi hastalığı (aksiller hiperhidroz) denilir. Koltuk altı terlemesinin hayati tehlikesi yoktur. Ancak oldukça sıkıntılı bölgesel aşırı terleme şeklidir. Çünkü fiziksel olarak oldukça dikkat çekici ve kötü bir görüntüye neden olur.

Terleme ve ter kokusunu azaltmak için kendi kendimize de birtakım önlemler alabiliriz. Bunların başında her gün duş almak geliyor. Düzenli duş almak, anti bakteriyel temizlik malzemeleri kullanmak terin kokmasına yol açan bakterilerin azalmasını sağlar. Terlemeye neden olmayan özel kumaşlardan üretilmiş kıyafetleri giymeyi tercih etmelisiniz. Cildinizin nefes almasına yardımcı olacak pamuklu, yünlü ya da ipek gibi doğal kumaşlardan yapılmış kıyafetler daha az terlemeyi sağlar. Egzersiz ve spor yaparken bu aktiviteler için üretilmiş kıyafetleri seçmeye özen göstermelisiniz. Stres ve endişeyi yenmek için rahatlama egzersizlerinden faydalanabilirsiniz. Stresi yenmenize yardımcı olacak sevdiğiniz aktivitelere daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Terlemeye karşı uzun süreli ve ameliyatsız bir çözüm arıyorsanız, bunların arasında en etkili tedavi yöntemi botilinium  toksin enjeksiyonu tedavisidir. Toksin, sinir uçlarındaki uyarıyı bloke ederek (durdurarak) ter bezlerinin yanındaki küçük kasları felç ederek ter boşalmasını ve salgılanmasını kontrol etmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara