Mideleri hassas olan kişiler, özellikle hamileler sık şekilde mide bulantısı ve kusma hissi yaşamaktadır. Bu nedenle yaşam kalitesi düşen, doğru ve sağlıklı olarak beslenemeyen birçok kişi bulunmaktadır. Mide bulantısı, midede rahatsızlık oluşması ve giderek kişinin kusma ihtiyacı hissetmesi ile kendini göstermektedir. Kusma ise kendiliğinden ortaya çıkan bir refleks ile karın kaslarının normalin üzerinde ve ani olarak kasılması ile mide içeriğinin sindirim sisteminden geri çıkması şeklinde gerçekleşmektedir.

Akupunktur ile Tedavi

Akupunktur tedavisi de mide bulantısı ve kusma rahatsızlıklarında mutlaka tercih edilmelidir. Akupunktur tedavisinin yan etkilerinin olmaması, özellikle hamile bayanların da rahatlıkla tercih etmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle, bebek bekleyen hanımların mide bulantılarının aşırı seviyede olması durumunda, hemen akupunktur merkezlerine danışmaları yerinde olacaktır. Özellikle, hamilelik, kanser tedavisinde uygulanan kemoterapi ve ameliyat kaynaklı bulantı ve kusma durumlarında etkili sonuçlar alınmaktadır. Kusmayı azaltmakta ve sinir sisteminin de güçlenmesi ve rahatlaması sağlanmaktadır. Genellikle çene kemiğinin arkası, el bilekleri, ayak üstü ve bilek içi, kaburga kafesinin tabanı gibi alanlara iğneler uygulanmaktadır. Bu süreçte hastanın sağlıklı beslenmesi ve bol sıvı tüketmesi de çok önem taşımaktadır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara