Mideleri hassas olan kişiler, özellikle hamileler sık şekilde mide bulantısı ve kusma hissi yaşamaktadır. Bu nedenle yaşam kalitesi düşen, doğru ve sağlıklı olarak beslenemeyen birçok kişi bulunmaktadır. Mide bulantısı, midede rahatsızlık oluşması ve giderek kişinin kusma ihtiyacı hissetmesi ile kendini göstermektedir. Kusma ise kendiliğinden ortaya çıkan bir refleks ile karın kaslarının normalin üzerinde ve ani olarak kasılması ile mide içeriğinin sindirim sisteminden geri çıkması şeklinde gerçekleşmektedir.

Akupunktur ile Tedavi

Akupunktur tedavisi de mide bulantısı ve kusma rahatsızlıklarında mutlaka tercih edilmelidir. Akupunktur tedavisinin yan etkilerinin olmaması, özellikle hamile bayanların da rahatlıkla tercih etmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle, bebek bekleyen hanımların mide bulantılarının aşırı seviyede olması durumunda, hemen akupunktur merkezlerine danışmaları yerinde olacaktır. Özellikle, hamilelik, kanser tedavisinde uygulanan kemoterapi ve ameliyat kaynaklı bulantı ve kusma durumlarında etkili sonuçlar alınmaktadır. Kusmayı azaltmakta ve sinir sisteminin de güçlenmesi ve rahatlaması sağlanmaktadır. Genellikle çene kemiğinin arkası, el bilekleri, ayak üstü ve bilek içi, kaburga kafesinin tabanı gibi alanlara iğneler uygulanmaktadır. Bu süreçte hastanın sağlıklı beslenmesi ve bol sıvı tüketmesi de çok önem taşımaktadır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara