Glutation bilinen en güçlü antioksidan. Antioksidanların kralı, ağası, patronu, ustası!

Vücudumuz, çoğu toksik maddeden onun sayesinde kurtuluyor. Ayrıca paslanmayı önlüyor, yaşlanmayı az ya da çok, bir ölçüde geciktiriyor.

Enerji verdiği, bağışıklığı güçlendirdiği, ağır metalleri temizlediği, sigara dumanının zararlarını minimuma indirdiği de çok iyi bilinen faydalarından…

Glutatyon takviyeleri de cildi parlatır, rengini açar, lekeleri önler ve nemlendirip destekler.

Önerim işe kolajenle başlamanız. Sonraki süreci glutatyon ile takviye etmeniz. Sonrasında bir alfa lipoik asit kürü yapılabilir. O kür bittikten sonra bir süre C vitamini-koenzim kullanılabilir. Bir 3 ay sonra yeniden kolajene dönülebilir. Yani yılda en az iki kez 3 aylık kolajen kürü yapılmış olur. Hiçbir zaman ikiden fazla kombinasyon yapılmasını önerilmez.

En güçlü antioksidan, Glutatyon’dur. Serbest radikaller ile savaşırken yaşlanmanın önüne geçer ve bağışıklığı yükseltir. Aynı zamanda, vücuttan toksinlerin atılmasını sağlayarak detoks etkisi yaratır. Özellikle mevsim değiştirdiğimiz bugünlerde, cildiniz için yaptığınız detoks uygulamalarını ve detoks diyetlerini Glutatyon ile destekleyerek maksimum sonuç almanız mümkün.

Ayrıca, mitokondri sağlığını da koruyan Glutatyon’u genç bir beden için düzenli olarak vücutta biriktirmekte fayda var. Vücudumuz hali hazırda Glutatyon üretiyor ancak stres ve şehir hayatının getirdiği zihinsel ve bedensel kirlilik, üretilen miktarın vücut için yeterli olmasını engelliyor. Takviye kullanmak istememeniz durumunda, Glutatyon zengini brokoli, zerdeçal, avokado, domates, bezelye gibi besinleri diyetinize eklemenizde fayda var.

Her ne kadar glutatyon tüm zamanların en güçlü antioksidanlarından biri olsa da, çok sayıda insanın hala bilmediği bir ürün olarak  karşımıza çıkmaktadır. Cildinizin beyazlatılmasına yardımcı olmak ve melanin düzeylerini azaltmak için kullanılan bu ürün özellikle Avrupa’da oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca dünyanın dört bir yanından gelen doktorlar ve dermatologlar cilt tedavileri ve terapileri sırasında sıklıkla glutatyon kullandıklarını belirtmektedirler.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara