Erken boşalma sorununu çözmek için detaylı psikolojik ve cinsel öykü almak gerekir. Sorunun hangi neden dayandığı bulunur. İlk cinsel deneyiminden tutun da çocukken babası il ilişkilerine kadar, ilk okulda yaşadığı travmalara kadar, yemek yeme hızına, iş ilişkilerine, araba kullanma hızına kadar her şey sorgulanır. Sonrada tam nokta atışı yapılarak bütüncül bir yaklaşımla problem çözülür.

Tedavide, hipnoz tedavisi, bilişsel davranışçı tedavi, dinamik yaklaşımlar, travmaların çözülmesi, duygu odaklı yaklaşımlar, ilişkisel yaklaşımlar, akupunktur, aromaterapi, egzersizler, bibliyoterapi (kitap ve eğitim) kombine olarak kişiye ve soruna özgü bir formulasyon ile uygulanır. Bu şekilde her bireye ve her soruna özgü yaklaşımlarla başarı oranı çok yükselir. Bazen çok basit uygulamalarla sorun çözülürken bazen daha uzun uğraşlar gerekir. Ama sorun sonunda çözülür.

Bazı İlaçlar Kullanılabilir

İlaç tedavisi, tedavinin bir parçasını oluşturur. Mümkün ise ilaç kullanmadan sorunu çözmeye çalışmak esastır. Ama bazen ilaçlardan yardım alınabilir. Sadece ilaçlarla sorunu çözmek mümkün olmaz. Mutlaka diğer yöntemler kullanılmalıdır.

İlaç olarak sildenafil, SSRI gibi ilaçlar kullanılabilir. Bazen de penis ucundaki hassasiyeti gidermek için bazı uyuşturucu sprey veya kremlerden faydalanılabilir. Ancak bunların faydası oldukça sınırlıdır.

Erken boşalma sorunu yaşayan bireyde şayet ilave olarak depresyon, anksiyete, panik bozukluk, sosyal fobi gibi duygu durum bozuklukları varsa ilaçlardan yararlanmak mümkündür.

Erken boşalmada ilaç kullanımı, cinsel terapiye destek olarak verilmektedir. Bu amaçla kullanılan ilaç gurupları aşağıdadır:

  1. Dopamine Antagonistleri
  2. Antidepresanlar
  3. Anksiyolitikler
  4. Lokal Uyuşturucu Krem veya Losyonlar: Penis ucunun hassasiyeti lokal uyuşturucularla azaltılabilir. Ancak bunların çok sık kullanılması sakıncalıdır.
  5. Bitkisel Karışımlı Afrodizyaklar

Erken Boşalmayı Kökünden Çözen Bir İlaç Yoktur

Erken boşalma sorununu kökünden çözen bir ilaç yoktur. Olay peniste değil, beyindedir. Boşalma refleksini kontrol edebilmeyi beyine öğretmek gerekir. Bu ilaçlarla mümkün olmaz. Orada daha karmaşık süreçler vardır. İlaçlar sadece yardımcı olabilir.

Unutmayın: Erken boşalma danışmanlığında amaç; sürenin uzatılması değil, boşalma refleksi üzerinde bilinçli kontrolün sağlanmasıdır. Bu nedenle ilaç kullanımı tek başına yeterli değildir. Kesin çözüm için cinsel terapi alınması gerekmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara