Erken boşalma sorununu çözmek için detaylı psikolojik ve cinsel öykü almak gerekir. Sorunun hangi neden dayandığı bulunur. İlk cinsel deneyiminden tutun da çocukken babası il ilişkilerine kadar, ilk okulda yaşadığı travmalara kadar, yemek yeme hızına, iş ilişkilerine, araba kullanma hızına kadar her şey sorgulanır. Sonrada tam nokta atışı yapılarak bütüncül bir yaklaşımla problem çözülür.

Tedavide, hipnoz tedavisi, bilişsel davranışçı tedavi, dinamik yaklaşımlar, travmaların çözülmesi, duygu odaklı yaklaşımlar, ilişkisel yaklaşımlar, akupunktur, aromaterapi, egzersizler, bibliyoterapi (kitap ve eğitim) kombine olarak kişiye ve soruna özgü bir formulasyon ile uygulanır. Bu şekilde her bireye ve her soruna özgü yaklaşımlarla başarı oranı çok yükselir. Bazen çok basit uygulamalarla sorun çözülürken bazen daha uzun uğraşlar gerekir. Ama sorun sonunda çözülür.

Bazı İlaçlar Kullanılabilir

İlaç tedavisi, tedavinin bir parçasını oluşturur. Mümkün ise ilaç kullanmadan sorunu çözmeye çalışmak esastır. Ama bazen ilaçlardan yardım alınabilir. Sadece ilaçlarla sorunu çözmek mümkün olmaz. Mutlaka diğer yöntemler kullanılmalıdır.

İlaç olarak sildenafil, SSRI gibi ilaçlar kullanılabilir. Bazen de penis ucundaki hassasiyeti gidermek için bazı uyuşturucu sprey veya kremlerden faydalanılabilir. Ancak bunların faydası oldukça sınırlıdır.

Erken boşalma sorunu yaşayan bireyde şayet ilave olarak depresyon, anksiyete, panik bozukluk, sosyal fobi gibi duygu durum bozuklukları varsa ilaçlardan yararlanmak mümkündür.

Erken boşalmada ilaç kullanımı, cinsel terapiye destek olarak verilmektedir. Bu amaçla kullanılan ilaç gurupları aşağıdadır:

  1. Dopamine Antagonistleri
  2. Antidepresanlar
  3. Anksiyolitikler
  4. Lokal Uyuşturucu Krem veya Losyonlar: Penis ucunun hassasiyeti lokal uyuşturucularla azaltılabilir. Ancak bunların çok sık kullanılması sakıncalıdır.
  5. Bitkisel Karışımlı Afrodizyaklar

Erken Boşalmayı Kökünden Çözen Bir İlaç Yoktur

Erken boşalma sorununu kökünden çözen bir ilaç yoktur. Olay peniste değil, beyindedir. Boşalma refleksini kontrol edebilmeyi beyine öğretmek gerekir. Bu ilaçlarla mümkün olmaz. Orada daha karmaşık süreçler vardır. İlaçlar sadece yardımcı olabilir.

Unutmayın: Erken boşalma danışmanlığında amaç; sürenin uzatılması değil, boşalma refleksi üzerinde bilinçli kontrolün sağlanmasıdır. Bu nedenle ilaç kullanımı tek başına yeterli değildir. Kesin çözüm için cinsel terapi alınması gerekmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara