Huzursuz bacak sendromu, nörolojik bir bozukluktur ve istenmeyen, kontrol edilemeyen bacak hareketlerine sebep olur. Sıklıkla rahatsız bir şekilde çok hareket ettirmekten kaynaklanan bir acı ile sonuçlanır. Semptomlar kişinin rahatlamış bir halde bulunduğu gece saatlerinde ortaya çıkar.

Hastalıkta “ailesel”; geçiş olabileceği gibi diyabet, romatoid artrit ya da demir eksikliği gibi başka bir nedenle ortaya çıktığında ise “ikincil” veya “sekonder” huzursuz bacak sendromu deniliyor. Primer, yani birincil tipinde, huzursuz bacak sendromuna neden olabilecek herhangi başka bir hastalık ya da sorun bulunmuyor .ikincil geliştiği durumda,  genellikle daha erken yaşta ortaya çıkıyor.

Hastalar uzanırken veya rahatlamaya çalışırken yükselen pek çok acı ve irkilme ile karşılaşabilirler, uyumak zorlaşabilir. Eğer tedavi edilmeden bırakılırsa, kişinin bıkkınlık hissi ile sonuçlanabilir. Bu bıkkınlık çoğu zaman iş hayatını, ilişkileri ve genel moral durumunu etkiler.

Huzursuz bacak yakınması ile gelen hastalarda  genellikle depresyon ya da kaygı bozukluklarından birinin eşlik etiğini gözlüyoruzki bu durumu destekleyen bir araştırma Mersin’ de  yapılmış. Araştırma için huzursuz bacak sendromlu 103 hasta ile böyle bir rahatsızlığı bulunmayan ve diğerleriyle yaşıt, aynı cinsten 103 kişi daha belirlenmiş. Araştırmanın sonunda huzursuz bacak sendromu görülen hastalarının diğerlerine oranla depresyona daha yatkın olduğunu saptanırken sendrom ne kadar şiddetliyse depresyonun da şiddetinin o kadar arttığı belirtiliyor. Bazen de depresif yakınmalarla gelen hastanın hikayesi araştırılınca huzursuz bacak ortaya çıkıyor.

Huzursuz Bacak Sendromu olan bireylerde cinsel sorunlara da sıkça rastlanmaktadır. Bu sendroma sahip olan kişilerin eşleri de durumdan olumsuz etkilenmektedir. Huzursuz Bacak Sendromu uyku bozuklukları ile sıklıkla beraberdir.

Hipnoz ile kaygı ve endişe giderilir ve uyku sorunları rehabilite edilir. Huzursuz Bacak Sendromunun tedavisinde hipnoz başarı ile uygulanabilir ve sorunun çözümüne hızlı bir şekilde kavuşmak mümkün olur.

Detaylı bilgi almak ve uzmanımızla görüşmek için bizi arayabilir veya mesaj bırakabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara