Binlerce yıl önce cilde kaktüslerin dikenlerini batırarak bazı yaraların ve izlerin iyileştirilmesi sağlanmaktaydı. Günümüzde ise bu uygulamanın bir benzeri olarak cilde ince iğnelerle özel karışımlar ve ilaçlar verilmektedir. Cildin üst tabakasına enjektörle uygulanan bu yönteme “mezoterapi” ismi verilir ve mezoterapi yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde cildin kollajen uyarımını arttırmak, daha genç ve diri bir görüntü vermek için uygulanır. Mezoterapinin saçlı deride saçların beslenmesi üzerinde de olumlu etkileri bilinmektedir. Mezoterapi yaptıranların yorumları genelde ciltlerinde doğal bir gençleşme olduğu yönündedir.

Saç mezoterapisinde ilaç karışımları küçük dozlar halinde cilt altına verilir. Bu yöntemin en önemli özelliği doz karışımlarının küçük olup bölgesel olarak kullanılabilmesidir. Ağız, kan veya damar yoluyla alınan ilaçların tümü her zaman hedef dokuya kadar ulaşamamaktadır. Çünkü ilaçların bir kısmı emilemeden parçalanarak atılır ve ilacın etkisi azalır.

Saç dökülmesinde mezoterapi sıklıkla uygulanan ve başarılı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır. Genellikle 8-10 seans uygulanır. Dermapen ile, iğne ile uygulanabilir. Mezoterapi tabancısı ile de uygulanması kolaydır. Seanslar arasında 7-10 gün olmalıdır. Ozon terapi ile de kombine edilebilir.

Mezoterapi sonrası saçlarda dökülme durur, ince teller kalınlaşır, zayıf kökler canlanır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara