Ana okulu ya da ilk okula yeni başlayan çocuklarda görülen, okula karşı isteksizlik, okuldan korkma ya da annesini sürekli yanında isteme gibi sorunlar ebeveynlerin yaşadığı büyük sıkıntıların başında geliyor. Çocukların ısrarla okuldan kaçınma, okula karşı isteksizlik ve ciddi korkularla okuldan uzak durma davranışı hem kız hem de erkek çocuklarında özellikle okulların açıldığı dönemde sıklıkla görünebilmektedir.  Bu sıkıntıları çocuk hipnozuyla birkaç oturumda hızlıca aşmak mümkündür. Çocuk hipnozu Türkiye’de kendine özgü özel uygulamalarıyla çocuklara keyifli bir değişim ve okulu, dersi benimseme süreci yaşatıyor.

Çocuklarda 6-7 yaşlarına  doğru bilişsel yapı yeni yeni oluşup gelişmeye başlar ve çocukların bu yaşlara kadar yaşadıkları herhangi bir olumsuz olay bilinçaltı düzeyde yerleşme riskini taşır. Çocuğun bu yaşlarda okula karşı fobik tutumunun fark edildiği andan itibaren çözüme kavuşturulması gerekir. Bu yaşlarda yaşanan olumsuz duygular, herhangi bir olguya karşı çocukta gelişen tepkisel tutum bir süre devam ettiğinde ya da tekrar ettiğinde kalıcı bir istenmeyen davranışın temelini oluşturabilir. Çocuğun akademik geleceği, akademik performansı, sosyalleşmesi, çevreye uyum ve adaptasyon gibi süreçlerin daha sağlıklı gelişmesi anlamında okula başladığı ilk zamanlarda çocukların okula karşı tutumlarının olumlu olması büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple ebeveynlerin okula karşı çocukta gözlemledikleri en küçük bir  olumsuz tutum için dikkatli olması ve gerekirse uzman desteği alarak çözümleme yoluna gitmesi büyük önem taşımaktadır.

Hipnoterapinin çocuklar ve ergenler üzerinde daha çok etkili olmasını pek çok gözlemlenebilir sebebi vardır. Bu sebeplerin başında ise çocuk ve ergenlerin hipnoza yatkınlık düzeylerinin yüksek olması gelir. Hipnoterapinin çocuklarda daha çok işe yaramasının en büyük sebeplerinden biri de çocukluk çağı travma ve problemlerinin yetişkinlere kıyaslandığında daha hafif ve çözülebilir olmasıdır. Çabuk hipnotize olurlar ve kolaylıkla derinleşebilirler. Bu durum da terapinin etkisinin artırır.

Hipnoz ortamında verilecek telkinler sorun ne olursa olsun öncelikle olumsuz duyguları yok edici yöndedir. Çocuk kendine güven kazanır, isteklerini ifade etmede cesaretlendirilir. Hipnoz ile çocukların okul başarılarının artırılması oldukça kolaydır.

Detaylı bilgi almak ve uzmanımızla görüşmek için bizi arayabilir veya mesaj bırakabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara