Akne ya da bilinen adı ile sivilce her insanda ve özellikle ergenlik döneminde kendini gösteren bir cilt hastalığıdır. Yağ bezi kanallarının (folikül) cildin yüzeyinde daha yoğun bir yağ tabakası ile tıkanarak yağ bezlerinin salgıladığı yağın (sebum) cilt dışarısına atılamamasından kaynaklanır. Hemen hemen her insanda belli dönemlerde görülmektedir. Vücut herhangi bir dış müdahaleye gereksinim duymadan zaman içerisinde kendi tedavisini gerçekleştirir. Gerçekleştiremediği durumlarda ise problem kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler. Bu tür durumlarda akne tedavisi kaçınılmaz olabilir.

Akne, tedavisi zor bir cilt hastalığıdır. Günümüzde akne için kullanılan ilaçlar maalesef akne sorununu kökten çözmeye yetmez. Kullanılan bir çok ilacın ise çok ciddi yan etkileri söz konusudur.

Akne ve akne izi tedavisinde mezoterapi kullanılan etkili  bir yöntemdir. Akne tedavisinde kalıcı sonuç elde etmek için bağırsak florası mutlaka düzeltilmeli ve diet yapılmalıdır. Fakat akne izi tedavisinde ise durum farklıdır. Akne izi tedavisinde mezoterapi, subsizyon ve kombine kullanılırsa başarı artar. Son yıllarda çıkan kollajen aşısı olarak bilinen ciltte kollajen sentezini indükleyen mezoterapi ürünleri akne izi tedavisinde etkili olmaktadır.

Akne izi tedavisinde mezoterapi 10-15 gün ara ile en az 3- 4 seans uygulanmalıdır. Daha sonra 3-6 ay ara ile rapel seanslar tekrarlanabilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara