Özellikle son yıllarda, yoğun ve stresli çalışma hayatı, modern yaşamın kendine has yüksek temposu, eğitim ve diğer alanlardaki gelişmeler gibi birçok sebepten dolayı, kronik yorgunluk sendromu çok yaygın bir sağlık sorunu olarak beklenenden daha sık görülmesine neden olmuştur.

Kronik yorgunluk sendromunu yaklaşık % 70 oranında kadınları ve özellikle 30-50 yaş grubunu etkiliyor. Özellikle eğitimli, gelir seviyesi yüksek, çalışan kesimde ve daha sık görülüyor. Kronik yorgunluk sendromu, nedeni ve başlangıç tarihi tam olarak bilinmeyen ancak çok da uzun süreli olmayan bir yorgunluğun, en az 6 ay veya daha uzun bir süre devam etmesiyle ortaya çıkan bir durum olarak tanımlanmaktadır.

Ozon İle Stres Ve Yorgunluk Tedavisi

Vitamin ve mineral destekleri, antidepresan ilaçlar, ağrı kesiciler bu hastaların en çok kullandıkları ilaçlardan bazılarıdır. Bazı hastalar bu ve benzeri tedavilerden fayda görmekle birlikte hastalıkları genellikle tam olarak şifa bulamamakta ve şikâyetleri devam etmektedir. Bu nedenlerle hastaların tedavi arayışları devam etmektedir. Modern tıp insan vücudunu sadece “ölçebildiği veya görebildiği” kadar kabul ettiği için, bu tür hastalıkların çözümü konusunda kısıtlanmış durumdadır.

Hiçbir organik rahatsızlık veya hastalıkla ilişkilendirilemeyen kronik yorgunluk sendromunda özellikle kalınbağırsak, karaciğer ve beynin koordineli çalışamaması önemli bir yer tutmaktadır. Kronik yorgunluk sendromunda ozon uygulamaları ile kan dolaşımının desteklenmesi, organların oksijen ihtiyaçlarının daha iyi karşılanması, beyin kan akımının artması büyük avantajlar sağlar. Ozon tedavisi alan hastaların çoğunlukla ifade ettikleri “genel iyilik hali” bir çeşit “fizyolojik doping” tir ve bu etkiden en çok kronik yorgunluğu olan bireyler faydalanırlar.

Ozon terapisinin bilimsel olarak kanıtlamış olan, fiziksel sorunlarımıza en temelden getirdiği çözümler sonucunda burada belirtilen tüm bu olumlu gelişmelerin bizzat ozon terapisinden faydalanan kişiler tarafından ifade edilen,  ilk bir kaç seanstan sonra dahi görebileceğiniz olumlu ve pratik etkilerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  1. Zihinsel ve fiziksel, güç ve performansınızda önemli derecede artış.
  2. Uyku ihtiyacınızın azalması ve uyku kalitenizin artması.
  3. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi sonrasında, yaygın mevsimsel hastalıklara karşı direncinizin artması.
  4. Vücudunuzda, özellikle kas ve eklemlerde, bel ve boyun gibi bölgelerde görülen ağrı, sertlik, uyuşukluk, karıncalanma gibi sizi gün içinde etkileyen, fiziksel aktivitenizi kısıtlayan ve hastalık psikolojisine sokan şikayetlerin ortadan kalkması.
  5. Artan fiziksel direnciniz sonrasında, özgüveninizin yerine gelmesi ve beraberinde getirdiği psikolojik rahatlama.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00 numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara