Yaşlanma ile birlikte cilt altı yağ ve protein dokusunun azalması ve yer çekiminin de etkisi ile yüz ve boyunda sarkmalar olmaya başlamaktadır. Kaşların düşmesi, yanakların dolgunluğunun azalarak sarkması, çene hattının kaybolması en sık yaşadığımız sorunların başında gelmektedir.

Özel iplik sistemleri ile yapılan sarkmış dokuların askılanması en son teknolojik tedavilerin başında gelmektedir. Ameliyatsız yüz gençleştirmede, genel anestezi gerektirmeksizin hızlı iyileşme ve çabuk sonuçların gözlenmesi bu yöntemlerin daha çok rağbet görmesini sağlamıştır.

İple boyun ve gıdı estetiği estetik uygulamalar arasında yeni bir yaklaşım olmasına rağmen en sık tercih edilen işlemlerden biri haline gelmiştir. İple gıdı germe tekniğinde amaç ameliyat olmadan, olası izler ve uzun süreli operasyonlara gerek kalmadan boyun kısmında genç ve estetik bir görünüm elde etmektir. İple gıdı estetiği yaptırıldığında görünür bir ameliyat izi ortaya çıkmaz.

Thread Lifting olarak  da bilinen bu tedavi yönteminde, cilt tarafından tamamen emilebilen ipler, hastanın ihtiyacına göre adeti belirlenerek 20-30 dakika gibi kısa bir sürede lokal anesteziyle boyunda  cilt altına yerleştirilir.

Tekrar çıkartılmasına gerek duyulmayan cilde uyumlu bu ipler boyunda ve gıdıda  içeriğindeki maddeler sayesinde su tutarak bölgede fibrinojen ve kollajen üretimini de arttırmaktadır. Bu da cildin daha gergin, daha nemli, daha dinamik görünmesini sağlar.

İşlem lokal anestezi ile yapılır. Emilmesi mümkün olan ve güvenilir iplerin kullanıldığı uygulamanın hedefi, boyundaki sarkmaların ve çenenin yan kısımlarındaki bombeliklerin ortadan kaldırılmasıdır. Pratik bir işlemdir ve sonuçları memnun edicidir.

İple gıdı germe uygulamanın gerçekleşmesine engel bir sağlık sorunu bulunmayan bütün hastalara uygulanabilmektedir. Hekiminize bildiğiniz herhangi bir sağlık sorununu anlatmanız bu noktada gereklidir. Genel olarak bakıldığında özellikle 35-50 yaş arası ve boyun kırışıklıklarının fazla olduğu kişiler işleme adaydır.

İple yüz germe, iple boyun germe,  fiyatları uygulanacak tedavi şekline göre ve kullanılacak ip çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat teklifi verebilmemiz için kliniğimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Leave a comment

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL