Örümcek Ağı Estetiği, yer çekimine ve zamanın etkisine bağlı olarak ciltte meydana gelen deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların cerrahi müdahale ve genel anesteziye gerek duyulmaksızın giderilmesini sağlayan bir uygulamadır.

Merak edilenlerden birisi de iple yüz germe estetiği ve örümcek ağı estetiği işlemlerinin farklı işlemler olup olmadığıdır. Aslında aynı estetik işlemleri olsa da tercihe göre örümcek ağı ya da iple yüz germe olarak farklı isim kullanımları mevcuttur. Siz de dilediğiniz gibi daha hoş gelen hangisiyse isim olarak tercih edebilirsiniz. Fakat hem örümcek ağı hem de iple yüz germede yapılan işlemler aynıdır. Ancak genelde örümcek ağı ile tariflenen işlemde ciltte yenilenme ve hafif lifting sağlanırken iple yüz germede  ise askılama hedeflenmektedir. Ancak terimler pratikte birbirleri yerine kullanılmaktadır.

Thread Lifting yani iple askılama , yüz germe cerrahisine alternatif olarak gösteriliyor. İplerin vücudu reaksiyona hazırlaması üzerine kurulu bu tedavi yönteminde vücut biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlıyor. Lifting etkisini de yaratan iğneler sonrasında daha genç görünen bir cilde kavuşmak mümkün hale geliyor. İplerle aynı zamanda askılama da yapılabilmektedir. Bazı ipler ile sadece lifting ve rejuvenasyon yani cilt yenilenmesi sağlanırken bazıları ile ise hem cilt yenilenmesi hem de yüz askılaması yapılabilmektedir.

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden sadece birisi olan örümcek ağı estetiği de temelde yüzde sarkan bölgeleri germe ve yeniden form kazandırma uygulaması olarak biliniyor. Yer çekimine ya da yaşa bağlı olarak gelişen çizgiler gittikçe derinleştiğinde ortaya büyük kırışıklıklar çıkıyor. Hanımların genç kalma isteğine ters düşen bu durum için büyük ameliyatlara ise artık gerek yok. Yüz bölgesinde var olan sarkma, kırışma veya bollaşma problemlerine örümcek ağı estetiği ile kolayca çözüm üretilebiliyor. Estetik cerrahiye alternatif olarak gösterilen örümcek ağı estetiği genelde ameliyatsız yüz germe işlemi olarak da biliniyor.

İşlem lokal anestezi uygulanarak steril ortamlarda kliniklerde uygulanabilen bir yöntemdir. 20-30 dak da işlem tamamen biter ve hasta evine veya işine hemen dönebilir. İp çeşitlerine göre kalıcılık süresi farklılık göstermektedir. Ortalama 1,5 yıl-5 yıl arasında askılama süresi değişmektedir. Kalıcı iplerde 4-5 yıl sürerken , eriyen iplerde askılama etkisi 1-2 yıl devam etmektedir. Çok pratik ve hızlı bir uygulamadır. Komplikasyon oranı ehil ellerde yok denecek kadar azdır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara