Göz altı dolgusu (Işık Dolgusu); gözyaşı oluğu ya da göz pınarı çukuru herkeste mevcuttur. Ama bu  oluğun normalden daha derin ya da çökük olması estetik olarak göz kapağının daha kötü görünmesine sebep olabilir. Çünkü bu görünüm kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir.

Uygulanacak hacim kişinin gözaltı oluğu derinliğine bağlı olarak değişebilir. Genellikle 0.5 cc ile 1 cc hacim herkes için yeterli olabilir. Aşırı doz uygulaması o bölgede normalden daha kabarık bir görünüm oluşturabilir. Buna tindal etkisi denir. Bu istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle fazla düzeltme yapmak bu bölgede sakıncalıdır. Bunun yerine hastaya 3 hafta sonra ek doz uygulanması önerilir. Dolgunun etkisi 8-12 ay kadardır. Bu bölgede kullanılan dolgu çok ince bir dolgu olduğu için dolgunun kalıcılığı göreceli olarak diğer bölgelere göre kısadır.

Işık dolgusu uygulaması, gözaltı bölgesindeki kemik oyuğunun en derin noktasına yerleştirilir. İğne veya kanulle yapılır. Kanülle yapılırsa şişlik morluk genelde görülmez ancak dolgu çok derine koyulamayabilir. İğne ile direkt kemik üzerine dolgu koyulabilir fakat bu yöntemde de morluk şişlik vb durumlar ortaya çıkabilir. Uzmanlık gerektiren bir uygulamadır.

Dolgu işlemi 15 dakika sürer. Genellikle ağrısızdır.

Bu bölge belki yüzdeki en hassas bölgedir, çünkü cilt çok incedir ve cilt altı dokusu yok denecek kadar azdır. Bu bölgeye yapılan yanlış uygulamalar hemen kendini belli eder ve kötü görünüm yaratabilir. En sık yapılan hata uygun dolgu maddesi kullanılmamasıdır. Bu bölge için uygun olmayan diğer yüz bölgeleri için üretilmiş viskozitesi yüksek göz altı dolgusu göz kapağında nodüler ve belirgin bir görünüm yaratır. Tedavisi bu dolgunun çıkarılması ya da hyaluronidaz uygulanarak eritilmesidir. İkinci sık yapılan hata ise dolgunun yüksek volümde verilmesidir. Bu durumda uygulanan bölge kabarık ve hafif gri-morumsu bir renkte gözükür.

Yetkin uzman ellerde doğru teknik ve doğru dolgu ile yapıldığında ışık dolgusu yorgun yüz ifadesinde çok hızlı bir düzelme meydana getirir. Göz altındaki koyuluğun da bir miktar azalmasını sağlar.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara