Sivilce (akne) özellikle ergenlik döneminde görülen fakat ileri yaşlarda da izlenebilen bir cilt sorunudur. Ciltte bulunan yağ bezlerinin aktif çalışması ile gelişir. Sivilce (akne) genel sağlığa olumsuz etki etmemekle birlikte kişinin psikolojik ve kozmetik rahatsızlığına neden olabilmektedir.

Ciltte sivilce çıkmasına neden olan önemli 3 etken vardır. Bunlardan biri karaciğerin aşırı yağlanması diğeri bağırsak florasının bozulması bir diğeri ise ergenlik geçiş dönemidir. Karaciğerin yağlanması, kişinin yetersiz ve sağlıksız beslenmesinden kaynaklanır. Ergenlik döneminde ise vücudun hormon dengesinin bozulmasından dolayı aşırı ve iltihaplı sivilceler ortaya çıkar. Bu durumlar sonucu ağır ve iltihaplı sivilcelerin oluşumu kişinin hem estetik görünüşünü hem de psikolojisini bozar. Psikolojik sorunlar bu ilaç kullanıldıktan sonra artmaya başlar. Ayrıca saç dökülmesi, tüylerde kalınlaşma, hormonlarda dengesizleşme, yüz bölgesinde lekelenmeler, tırnak yumuşaması, vücudun belli bölgelerinde aşırı kuruma ve çatlama gibi belirtiler ilaç kullanıldıktan sonra ortaya çıkar.

Mezoterapi sayesinde hastalıklı bölgeye uygulanan tedavi ile sistemik dolaşıma yani karaciğere uğramadan ilaç direk hastalıklı bölgeye ulaşacağı için etki oranı oldukça yüksektir. Bilindiği gibi sistemik hastalıklar ya da kollajen yani deri bağ dokusunun hastalıklarında tedavi için kullanılan ilaçlar ağız yolu, kan yolu ya da enjeksiyon ile yapılsa da sistemik dolaşıma geçtiği için öncelikle karaciğere uğramaktadır. Karaciğere ulaşan ilaçların büyük bir kısmı karaciğer tarafından parçalanmaktadır ve bu nedenle yüksek dozda verilen ilaç daha az miktarda hedef dokuya ulaşmaktadır.

Mezoterapi cilt altına küçük miktarda madde enjekte edilerek uygulanan bir yöntemdir. Sivilce izlerinde de mezoterapi yöntemi kullanılabilmektedir. Deri altına enjekte edilen maddeler zaman içinde kollajen yapımını uyararak deriyi onarır ve sivilce izlerini azaltabilir. Deriyi onaran mezoterapi karışımlarının içinde aminoasitler, mineraller, vitaminler, silisyum, antioksidanlar, büyüm faktörleri ve hyaluronik asit bulunmaktadır. Derin sivilce izlerinde mezoterapi tedavisi diğer yöntemleri desteklemek amacıyla yapılabilir. Yüzeysel sivilce izlerinde tek başına kullanılabilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara