Saç dökülmelerini engellemek ve bunu kısa sürede saç derisini canlandırarak yapmanın en etkili yolu “saç mezoterapisi” olarak kabul edilmektedir.

Son dönemde en çok tercih edilen kozmetik prosedürlerden biri olan saç mezoterapisi ile merak edilen tüm soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle;

Saç Mezoterapisi Nedir? 

Saç mezoterapisi; saç derisinin epidermal tabakasının hemen altına; mezoderm katmanına mikroenjeksiyonlar yardımıyla saç hücrelerinin canlanması, beslenmesi için gerekli mineral ve vitaminlerin seanslar şeklinde uygulandığı kozmetik bir tedavi yöntemidir.

Yunanca “orta” anlamına gelen “mesos” ve tedavi anlamına gelen “therapia” kelimelerinin birleşiminden oluşan “mezoterapi” kelimesinin anlamı “derinin orta katmanının tedavisi” olarak bilinmektedir.

Saç mezoterapisi cerrahi ya da invaziv bir yöntem değildir; bu nedenle uygulanan kişide herhangi bir ağrıya ya da sızıya neden olmaz.

Mezoterapi tedavisinin başlangıç noktası, saç dökülmelerinin temel sebeplerinin; saç köklerinin yeterince beslenememesi, kan dolaşımının azalması, saç derisinde hormonal dengesizlerin oluşumu ve DHT androjen üretiminin artması olduğu gerçeğine dayandırılmaktadır.

Saç Mezoterapisi Kimler İçin Uygundur?

Mezoterapi tedavisinin sonuçları incelendiği zaman bu tedavinin kimler için uygun olduğu sonucu da çıkarılabilir.

Mezoterapi tedavisinden sonra;

  • Saç dökülmeleri durur,
  • Mevcut saç telleri kalınlaşır, daha sağlıklı hale gelir,
  • Saçların kalitesi artar.

Mezoterapi; saç dökülmesi olan, saç derisi yeterince beslenemediği için saçları incelen ve zayıflayan, saç kalitesi gün geçtikçe azalan, saçları kırılmaya başlayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Tam bu noktada; mezoterapi tedavisinin olumlu sonuç verdiği saç dökülme nedenlerini de detaylandırmanın faydalı olacağına inanıyoruz.

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, saçlar farklı nedenlerden ötürü dökülebilir.

Mevsim değişimleri, fiziksel ya da duygusal stres ve beslenme bozuklukları sebebiyle saç dökülmeleri için mezoterapi tedavisinin çok etkili olduğu bilinmektedir.

Genetik nedenlere bağlı olan saç dökülmelerinde de saç mezoterapisi uygulanabilir ancak tek başına yeterli gelmez. Bu nedenle genetik olmayan sebeplerden ötürü saç dökülmelerinde başlı başına bir tedavi sunarken, genetik saç dökülmelerinde yardımcı tedavi olarak kullanılması faydasını arttıracaktır.

Özetlemek gerekirse;

  • Saç ekimi operasyonundan önce ya da sonra; saçlarının beslenmesini ve canlılığını korumasını isteyen,
  • Farklı sebeplerle saçları dökülen,
  • Aşırı kilo kaybı neticesinde saç kalitesini arttırmak ve saç dökülmesini engellemeyi amaçlayan,
  • Hamilelik sonrası saç dökülme sorunu olan,
  • Saçları eski canlılığını ve sağlığını kaybeden,
  • Saçları sağlıksızlaştığı için geç uzamaya başlayan,
  • Maruz kalınan fiziksel ya da duygusal stres sebebiyle saçları azalan kişiler bu tedaviye başvurabilirler.
Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara