Cilt bakımı için evimizde doğal olarak uygulamaya çalıştığımız teknikler çoğu zaman yeterli olmaz ve yapan kişiye bıkkınlık verir. Doğal olacak diye uyguladığımız güzellik maskelerinden dolayı hem uykusuz kalır hem de  sebze veya meyve gibi kokmaktan kendimizi alamayız.

Klasik Cilt Bakımı: Günlük cilt bakımı olarak adlandıracağımız bu cilt bakımı cildinizin durumuna göre uygun cilt bakım malzemeleri ile yapacağınız bakımdır. Bu bakım cildinizdeki nem oranını ayarlar, siyah nokta, sivilce ve akneleri engeller. Cilt bakımı yaparken ilk dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi, cilt tipidir. Uygulanan cilt bakımı, cilt tipine uygun olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde yapılan cilt bakımı beklenmeyen sonuçlar almanıza neden olabilir. Kullanılan ürünler dışında, genel olarak her cilt için günlük hayatınızda yapmanız gerekenlerden biri en az iki litre suyu gün içerisinde tüketmek. Cildin aşırı güneş ışınlarından korunması, uyumadan önce yüzünüzdeki makyajın temizlenmesi ve kalitesiz makyaj ürünlerinin kullanılmaması, yine genel olarak yapılması gerekenler arasında. Bunların dışında cilt tipinize uygun cilt bakım malzemeleriyle bakımınızı destekleyebilirsiniz. Cildinizin nem oranına dikkat ederek cilt kuruluğunun önüne geçmeniz mümkün. Bunun için nemlendirici kremlere başvurulabilir. Günlük olarak yatmadan önce yapılan cilt temizliği, cildinizde oluşan siyah nokta ve sivilceleri büyük oranda önlemektedir.

Yağlı Ciltlere Özel Yoğun Cilt Bakımı

Cildi arındırarak akne oluşmasını da engelleyen bu cilt bakımı, cildin yağ dengesini sağlar ve ciltteki yağlılık görünümünü alarak daha mat bir görüntüye kavuşturur. Yağlı ve akneye yatkın ciltlerde uygulanan bu cilt bakımı aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırır.

 

Karma Ciltlere Özel Yoğun Cilt Bakımı

Karma ciltler bakımı en zor olan cilt tipidir. Çünkü yüzde T bölgesi yağlı iken yanaklar kurudur. Bu nedenle bu cilt bakımında bu bölgelere özel ürünler kullanılır. Bu cilt bakımını düzenli olarak yaptıran kişilerde cilt tonunun dengelendiği, daha sağlıklı ve eşit bir cilde kavuştukları görülür.

 

Akneye Yatkın Ciltlere Özel Bakım

Büyük bir problemi olmasa da stres ve düzensiz beslenmeden kaynaklanan akne sorunlarına çözüm olan bu bakımda cilt derinlemesine temizlenir ve cildin pH dengesi sağlanır. Gözenekler sıkılaştırılarak bakımdan sonra hem ferah ve canlı bir cilt görülürken akne oluşması da engellenmiş olur.

 

Nemlendirici Cilt Bakımı

Hyalüronik asit içerikli jel, serum ve kremlerin kullanıldığı bu bakım, cildin ışıltısını yeniden kazanmasına yardımcı olur. Cildi dengeler, ciddi şekilde nemlendirir ve besler. Öncesinde yapılan derin temizlik sayesinde de cilt bakımı sonrası çok ferah bir his gözlemlenir.

 

Ton Açıcı ve Beyazlatıcı Bakım

Cilt tonu açıcı ve beyazlatıcı etkisi olan özel bir bakımdır. Özellikle ciltte oluşan koyu renk değişimlerinin düzeltilmesine yardımcı olur ve aynı zamanda genel olarak ciltte total bir beyazlama sağlar. Cilt tonu dengelendiği ve gözenekler de sıkılaştığı için cildin ışıltısı artar.

 

Kırışık Önleyici Bakım

Uzmanlara göre 30’lu yaşların başından itibaren yaşlanmanın etkileri cildimizde görülmeye başlar. Henüz bir kırışıklığı olmayanlar dahi düzenli olarak “kırışıklık önleyici bakımı” yaptırmalıdır. Argan ve hyalüronik asit içerikli ürünler sayesinde zamanın olumsuz etkilerinden uzaklaştıran, gençleştirici anti-aging özellikli bir bakımıdır. Yaşlanmayı engelleyici bu bakımın diğer bir özelliği de uygulandıktan sonra cildi nemlendirerek sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm vermesidir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara