Vücudumuzun belli bölgelerinde daha zor kilo veriyoruz. Bu bölgeler Türk ve Akdeniz kadınlarında basen, erkeklerde ise göbek bölgesi olarak karşımıza çıkar. Diyet yapmamıza rağmen istediğimiz bölgeden daha zor inceliriz. Kadınların % 80′inde gördüğümüz alt taraf kiloları sıklıkla basene, bacaklarımızın yan taraflarına basen bölgemizin yan taraflarına ve dizlerimizin içine yerleşir. Menopoz dönemindeki bölgesel kilolar da sık sık sorun olabilir. Bu dönemde alınan kilolar farklı özellik gösterir ve daha çok bel çevresi bölgesine yerleşirler. Erkeklerde de göbek çevresine yerleşen bütün bu bölgesel kiloları ortadan kaldırmak da çok zordur.

Eğer kilo sorunumuz obezite seviyesinde değil ise kilolar belli bölgelere yerleşmiş ise medikal estetik yöntemi olarak lipoliz tedavileri uygulanmaktadır.  Son dönemlerde lipolizde ozon kullanmak bir yenilik. Ozon; özellikle yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar. Uzun zincirli yağ asitlerinin kırılmasını sağlayarak bu bölgelerde daha hızlı kilo verilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda enjekte edilen bölgenin oksijenlenmesini ve dolaşımı artırdığı için bir yakıt olarak oksijenin yağ hücreleri içindeki değeri çok fazladır ve bu bölgelerden hızlı kilo verilmesine destek olur.

Ozon lipoliz ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında deneyimli hekim ve uygun dozda hiçbir komplikasyonu bulunmayan bir yöntemdir. Kimyasal lipoliz yöntemlerindeki nekroz, enflamasyon, şiddetli ağrı gibi komplikasyonların görülmediği doğal bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde ozon-oksijen karışımı steril tek kullanımlık ozona dirençli enjektör ve mezoterapi iğnesi ile bölgesel yağ dokunun içine enjekte edilmektedir. Medikal bir yöntem olmasına karşın oldukça konforlu herhangi bir yan etkinin olmadığı bir tedavi şeklidir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara