Vajinismus da vajinanın 1/3 lük dış kısmı periyodik ve düzenli olarak istemsiz bir şekilde kasılarak penisin vajinaya girişi gerçekleşmez veya cinsel birleşme çok ağrılıdır.  Tanının netleşebilmesi için teorik olarak bu durumun 6 ay boyunca devam etmiş olması gereklidir.

Bilinçaltına yerleşmiş birtakım korkular, yanlış cinsel bilgilendirilmeler, sekonder kazançlar, çocukken yaşanan taciz ve travmalar gibi sebepler   sonucunda vajinal kanalın 1/3 dış kısmındaki pelvik kaslar, vücudun adeta “kendini koruma mekanizması” sonucunda istem dışı olarak (yani kişinin kendi kontrolü dışında) kasılır. Böylece cinsel birleşme yani “penetrasyon” olanaksız hale gelir.

Erkek eşlerin tarifi ile “orası etten bir duvara” dönüşmektedir. Hatta hastaların bir kısmı problemlerinin tanımını yaparken vajinalarının kapalı veya vajina girişlerinde sanki bir kemik olduğunu düşünmektedirler.

Vajinismus Tedavi Edilebilir mi?

Vajinismus, %100  tedavi edilebilen ve doğru tedavi edildiğinde neredeyse hiç tekrar etmeyen  bir hastalıktır. Türkiye de her 10 kadından birisinde Vajinismus vardır. Cinsel Tedavi kliniklerine yapılan başvuruların en başında yer almaktadır. Vajinismus kader değildir ve çözümü vardır.

Vajinismus kader olarak gören ve hayatlarına o şekilde devam eden birçok çift vardır. Bilgisizlikten dolayı bununla yaşamaya alışmışlardır. Oysaki Vajinismus,  bir ailenin üzerine çöken bir karabulut  (bir hastamın ifadesi) gibidir. Bunu kader zannederek 15-20 yıl bu şekilde yaşayan çiftler mevcuttur.

Hipnoterapi kullanılarak çözüm süresi çok kısalmakta ve başarı oranı çok artmaktadır. İlave diğer tekniklerle, bütüncül yaklaşımlarla Vajinismus çok kısa sürede 5-10 gün içerisinde çözülebilmektedir. Nedeni bulup nedene yönelik tedaviler her zaman sonuç getirmektedir.

Vajinismus Kader değildir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara