Mei zen güzel insan anlamına gelir. Bu teknikle sadece cilt değil kişinin kendisi de tedavi edilir. Hastaya bütün olarak bakılır, akupunkturla enerji dengelemesi yapıldıktan sonra kozmetik akupunktur uygulamasına geçilir. Mei zen kozmetik akupunktur bir anlamda yüz estetiği ve antiaging tedavisidir. Mei zen ile ciltteki kollajen ve elastin sentezi arttırılır. Kollajen ve elastinin artması cildin canlanmasını ve elastikiyetinin artmasını sağlar. Kozmetik akupunktur tedavisi ile cilt görüntüsü iyileşir, ince çizgiler kaybolur, derin kırışıklıklar azalır, sarkmalar bir miktar toparlanır. Kişiler daha sağlıklı, daha genç görünürler.

Kozmetik akupunktur tedavisinden estetik operasyon ile elde edilebilecek bir sonuç beklenmemelidir. Herhangi bir ilaç verilmeden, sadece akupunktur iğneleri ile vücudun kendi kendisini iyileştirdiği unutulmamalıdır. Kozmetik akupunktur ciltte doğal bir gençleşme sağlamaktadır. Kişinin yaşı ilerledikçe ciltteki harabiyetin tedavisi zorlaşır.

İğneyi batırdığımız bölgede bir mikro travma meydana geliyor. Vücudumuz hemen o bölgeye tamirat için ‘fibroblast’ adını verdiğimiz özel bir maddeyi yolluyor. Fibroblastlar kollajen ve elastin adı verilen maddelerin salgılanmasına yol açıyor. Yüzümüzü veya cildimizi diri ve canlı gösteren de bu maddelerdir. Yaş aldıkça bu maddeler azalarak ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Kozmetik akupunkturla bu döngüyü pozitife çevirerek cilde canlılık getiriyoruz. Bilimsel anlamı ile biz buna, ‘Rejuvenation’ adını veriyoruz. Yer çekimi etkisi ile sarkan cildimize verdiğimiz yeni destek ile canlanmasını sağlayarak, daha genç bir görüntü veriyoruz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara