Vajinismus da vajinanın 1/3 lük dış kısmı periyodik ve düzenli olarak istemsiz bir şekilde  kasılarak penisin vajinaya girişi gerçekleşmez veya cinsel birleşme çok ağrılıdır.  Tanının netleşebilmesi için  teorik olarak bu durumun  6 ay boyunca devam etmiş olması gereklidir.

Bilinçaltına yerleşmiş bir takım korkular, yanlış cinsel bilgilendirilmeler, sekonder kazançlar, çocukken yaşanan taciz ve travmalar gibi sebepler   sonucunda vajinal kanalın 1/3 dış kısmındaki pelvik kaslar, vücudun adeta “kendini koruma mekanizması” sonucunda istem dışı olarak (yani kişinin kendi kontrolü dışında) kasılır. Böylece cinsel birleşme yani “penetrasyon” olanaksız hale gelir.

Karabulut, Vajinismus

İki insan birbirlerini severek evlenir. Mutlu bir yuva kurmak hayalleridir. Çiftlerin ailesi de çocuklarının mutlu olmasını isterler. Mutlu bir ailenin sigortası sağlıklı ve doyumu yüksek bir cinsel yaşamdır. Çocuk ailenin neşedir. Evli olmayıp da birliktelik yaşayan çiftler için de durum farklı değildir. Birlikteliğin amacı mutlu olmaktır.

Türbeler Hocalar Ziyaret Edilir

Bir çok vajinsimuslu kadın , çözüm için bir çok yere başvurur. Kadın doğum uzmanları, psikologlar, türbeler, yatırlar, hocalar ziyaret edilir.

Vajinismus, birlikteliklerin, ailelerin üzerine bir kara bulut gibi, bir kabus gibi çöker. Kadın mutsuz ve yetersiz hisseder. Eşine karşı mahcup olur. Erkek ise çaresizdir.

Bazen kendiliğinden sorunun çözülmesi beklenir ve profesyonel bir yardım alınmadan seneler geçer. Bazen ise  yetersiz  ve başarısız terapiler umutların sönmesine  neden olur.  Kesin olarak tedavi edilebilir bir hastalık olan vajinismus  kader olarak algılanır.

Ayrılık Günü Beklenir

Erkekler, başka kadınlarla ilişki yaşama yollarını denerler. Kadınlar ise yetersizlik psikolojisi ile kimi zaman buna göz yumarlar. Kader olarak düşündükleri hayatı yaşarlar. Çiftler artık umutsuzluğa düşerek çaresizlik içinde  ayrılacakları günü beklerler.

Vajinismus Kader Değildir

Bütün bunlar yaşanırken  vajinismuslu kadınlar, bu hastalığın aslında  kesin olarak, %100 tedavisi olan bir hastalık olduğunu bilmeden yaşamaya devam ederler.  Doğru, hassas, kişiye özel  yaklaşımlarla, bir çok tekniğin bir arada kullanılması ile vajinismus çok kolay, kesin olarak ve üstelik kısa sürede çözülebilir, tedavi edilebilir bir hastalıktır. Vajinismus Kader Değildir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara