Güneş ve güneş ışığının olmadığı bir yaşamı düşünün ki güneşi görmeden yaşamak elbette ki ruh sağlığımızı olumsuz etkileyecektir. Bizim için adeta bir yaşam kaynağı olan güneşten olabildiğince faydalanmalıyız, vücudumuzun D vitamini üretmesi için de güneşe ihtiyacı vardır. Fakat güneşten faydalanacak olmamız kendimizi tehlikeye atacağımız anlamına gelmez! Güneş kremiyle cildimizi korumayı ihmal etmemeliyiz.

Dünyayı güneşin zararlı ışınlarından koruyan ozon tabakası gün geçtikçe zarar görüyor. Güneşten aldığımız D vitaminine ihtiyacımız olsa da uzun süreli güneşe maruz kalma ekstra D vitamini almamızı sağlamıyor. Aksine ultraviyole ışınları cildimizi olumsuz yönde etkiliyor. Güneş kremi tam da bu noktada imdadımıza yetişiyor ve bizi güneşin zararlı etkilerinden koruma görevini üstleniyor.

Ne yazık ki gün geçtikçe dünyada cilt kanserine yakalanma oranı artış gösteriyor. Cilt Kanseri Vakfına göre Dünya’ ya ulaşan UVA ışınlarının %95’ i ultraviyole radyasyondan oluşuyor. UVB ışınlarının o kadar zararlı olmadığı düşünülse de UVB ışınına maruz kalmak da sağlığımızı tehdit ediyor. Güneş kremleri bir güzellik ürünü olarak görülse de güneş kremi aslında cilt kanserini önlemede hayati bir önem taşıyor. Özellikle 20’ li yaşlarındaki kadınlarda görülme sıklığı çok olan melanomdan –cilt kanseri türü- korunmak için düzenli olarak güneş kremi kullanmak gerekiyor.

Yaz aylarında günde 4-5 kez,2-3 saatte bir kez olmak üzere güneş kremi kullanmalıyız.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara