Kozmetik Akupunktur, “otonom sinir sistemi” ve “kan dolaşımı” uyarımı yaparak onarıcı maddelerin harekete geçmesini sağlayarak cildi regüle eder. Deride kolajen ve elastin üretimi artar. Bunların azalması nedeniyle oluşan sarkma ve kırışıklıklar üretim ve kaliteleri arttıran bu lifler sayesinde dolar. Kozmetik akupunktur; boyun ve yüz bölgesinde kan akımının artmasıyla birlikte cildin gerginleşmesini, kırışıklıkların dolmasını sağlar. Cilt daha parlak, canlı, rengi, görüntüsü dokusu değişmiş olarak görünür.

Kişilerin daha genç görünmesini sağlayan ve girişimsel olmayan bu yaklaşım, mevcut uygulamalar içerisinde en sağlıklı yaklaşımlardan biridir. Yüzdeki özel noktalara, özel teknikle konulan iğnelerle yaşlanma belirtilerini azaltan etkili bir yöntemdir. Otonom sinir sisteminin uyarılması ve regülasyonu sonucunda oluşan denge daha kalıcı gençlik sağlar.

Sonuç alınan “7 KIRIŞIKLIK” :

 1. Kaz ayakları: Gülme çizgileri olarak da bilinir. Önceleri gülümsemekle kendini belli eden bu çizgiler, yıllar içinde karakteristik bir şekilde yerleşirler.
 2. Kaş çatma çizgisi: Kaşlar arasında derin oluk şeklinde kırışıklıklar, stresle ve yaşla giderek artar.
 3. Nazolabial oluk: Burun kenarından ağzın köşesine kadar uzanan hattır. Uygulama sonrası bu oluk daha yumuşak ve genç bir görünüme kavuşturulur.
 4. Alın çizgileri: Kaşlara paralel yerleşen bu çizgiler de daha yaşlı görüntüye yol açar.
 5. Sigara çizgileri: Dudak üstünde, mimiklere bağlı ya da sigara içimiyle gelişen dudağa dikey oluklardır. Nikotin, karbon monoksit ve hidrojen siyanid nedeniyle artarlar.
 6. Sarkık göz kapakları: 30 yaş üstünde göz kapağı elastikiyeti azalır. Yer çekimi, uykusuzluk, dinlenememek bu çizgileri artırır. Gerek akupunkturun ”Qi” enerjisini dengelemesiyle gerekse göz çevresindeki uygulamalarla çok daha “dinç” ve “sağlıklı” bir görünüm elde edilir.
 7. Gözaltı çizgileri: Uyku çizgileri olarak da bilinir. Gözlerin hemen altında ve yorgunluk anlarında belirginleşen kırışıklıklardır. Akupunktur ile göz çevresi kasları güçlendiğinde ve elastikiyeti artırıldığında doku kendisini çok iyi toparlar ve daha genç bir görünüm de elde edilir.

Kozmetik Akupunktur tedavisinin sonunda;

 • Parlak ve canlı bir deri
 • İnce çizgilerin kaybolması
 • Derin çizgilerin düzleşmesi
 • Yaşlanma lekelerinde solma
 • Tonusu düzelmiş yüz kasları
 • Genel olarak daha sağlıklı ve güzel bir görünüm
 • Akne ve “Rosacea” sayısında ve deri hassasiyetinde azalma sonuçlarına ulaşılmaktadır.
Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara