Bel ya da boyun fıtıklarını tedavi etmek amacı ile fıtığa neden olan omurlar arsındaki disklerin içersine ozon gazı verilir. Bu işlem, tıbbi literatürde Ozon Diskolizis, Ozon diskektomi, ozon nükleolizis başlıkları altında sunulmaktadır. Aslında diskektomi deyimi tıbbi anlam olarak diskin kesilip çıkarılması işlemine verilen addır. Fakat ozon ile yapılan çalışmalar, bel ya da boyun fıtığı nedeni ile ameliyat olan hastaların sonuçlarına eş başarı sağladığı için “ ozon mikrodiskektomi “ ya da “ozon diskektomi” başlığı altında birçok makalenin konusu olmuş ve bu adla anılmaya başlanmıştır.

Ozon ile yapılan bel-boyun fıtığı tedavilerinde mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Hasta narkoz almamakta işlem 5 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleşmekte ve işlemden sonra hasta hemen evine yürüyerek gidebilmektedir. İşlemden hemen sonra fıtık ağrısı hemen geçmeyebilir birkaç gün beklemek gerekir.

Ozon mikro diskektomi için ameliyathane koşulları gerekmektedir ve kısmen daha invaziv bir yöntemdir. Lokal ozon uygulaması ile de muayenehane koşullarında çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ozonun sistemik ve lokal uygulaması ile diskte kanlanma artışı sağlanır ve ödemin geçmesi ile de disk kısmen küçülerek sinire yaptığı bası ortadan kalkar ve klinik iyileşme sağlanır. Fıtıklarda lokal ozon ve sistemik ozon uygulamasında  çoklu seanslar gerekebilmektedir.

Bel ve boyun fıtıklarında , diskte kopma yok ise ve kesin ameliyat endikasyonu belirtilmemiş ise , ilaç ve fizik tedavi ile sonuç alınamayan durumlarda dahi ozon tedavisi ve kuru iğneleme tedavisi kombinasyonu ile mükemmel sonuçlar alınabilmektedir. Ozon tedavisi ,ameliyat öncesi fıtıklarda mutlaka denenmesi gereken , tecrübeli ellerde çok faydalı hem de  zararsız bir yöntemdir.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00  numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz. MR filmlerinizin raporlarını göndererek yorum alabilirsiniz. Bir kahve içmek için kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze direkt doktorlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara