Normal sindirim sisteminde ağızdan alınan besinler yemek borusundan mideye oradan da bağırsaklara geçer. Bu peristaltik hareket sisteminin mide ve yemek borusu düzeyinde bozulması, (kapakçıkların görevini yapamaması), düzensizleşmesi sonucunda mide içeriği yemek borusuna geri kaçar.

Stres, gazlı içecekler, çay ve kahve türü içecekler reflüyü arttırır. Reflü hastalarında, sürekli ağızdan gaz çıkarma, yemek borusunda yanma hissi, göğüste yanma veya gaz hissi görülür. Kalp şikayetleriyle karşılaşılabilir.

Reflü ve Akupunktur

Akupunktur ile reflü tedavisinde amaç hastalığa sebep olan peristaltik hareket sistemindeki düzensizliği ortadan kaldırmaktır. Mide reflüsü olarak bilinen hastalık, mide içeriğinin yemek borusuna geçişini engelleyen kapak mekanizmasının gevşemesinden dolayı, mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasıdır. Birçok kişide özellikle stres kaynaklı olarak bu hastalığın görülmesi mümkündür.

Akupunktur uygulaması hastaların ileri derecede rahatlamasına ve mide faaliyetlerinin düzene girmesine yardımcı olmaktır. Özellikle mide yanmaları açısından büyük bir rahatlama söz konusudur.

Özel vücut ve kulak noktalarına akupunktur uygulaması yapılmak suretiyle bu sistemin yeniden düzenli çalışması sağlanır. Bu uygulama yapılırken de hastaya dışardan ilaç verilmesine gerek kalmaz, ameliyatsız ve ilaçsız çözüm sağlanır.

Uzun yıllardır Reflü hastalığı olan ve tedavi için ilaç alan hastalar, akupunktur ile dramatik olarak hızlıca düzelebilmektedir.

Reflü için kullanılan mide asidini baskılayıcı (Protein Pompa İnhibitörleri) ilaçların son yıllarda çok ciddi zararlı etkileri ortaya çıkarılmıştır. Bağırsaklardaki dost bakterileri yok ederek zararlı bakterilerin çoğalmasını sağladığı bilinmektedir. Günümüzde artık gastroenterologlar mide ilaçlarını reçete ederken bir kez daha düşünmektedir. Akupunktur ile yan etkisiz Reflüyü tedavi edebilir ,ilaçsız sonuç alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara