Karaciğer, insan vücudundaki en büyük iç organ olup yaklaşık 1,5 kg ağırlığındadır. Karaciğer gıdaların metabolizma, depolanma, detoksifikasyon ve protein üretimi fonksiyonundan sorumlu, kompleks bir organdır. Karaciğer kendi kendisini yenileyebilme yeteneğine sahiptir. Hepatit karaciğerin iltihabıdır, bu durum karaciğer fonksiyonlarını bozabilir. Virüsler, Hepatit A,B,C , karaciğer iltihaplanmasına enflamasyonuna neden olabilir.

Karaciğerde meydana gelen iltihabi reaksiyon olarak tanımlanan hepatit gerekli önlemler alınmadığında ölümcül sonuçlara yol açabiliyor. Bu hastalığın özellikle de virüs kaynaklı Hepatit B ve Hepatit C türlerindeki kronikleşme riski toplum sağlığı açısından büyük önem taşıyor.

Hepatit tedavisi, ozon terapinin en önemli alanlarından biridir. Bu durumda, ozonun terapötik etkisi virüs üzerine direk etkisi ve aynı zamanda immünomodülatör aktivite ile indirek etkisi yoluyla ortaya çıkar. Ozon terapi tüm viral hepatit türlerinde (A, B, C), özellikle kronik formlarda etkilidir.

Tedavide bütün dünyada kullanılan etkinliği gösterilmiş ilaçlar interferonlar ve antiviral nükleozid analoglarıdır. İnterferon tedavisinin çok fazla yan etkisi vardır; bu yan etkiler erken dönemde ateş, üşüme, titreme, kas ve eklem ağrıları iken uzun dönemde halsizlik, kas ağrısı, iştahsızlık, genel vücut düşkünlüğü, bulantı, kusma, ishal, saç dökülmesi, aşırı uykululuk hali ve depresyondur.

Ozon tedavisinin interferon alındığı dönemde uygulanması yararlı etkilerinin ortaya çıkma ihtimalini güçlendirir. Uygulanacak major ve minor otohemoterapi uygulamaları hem savunma sisteminin aktive edilmesine, hem vücudun genel olarak desteklenmesine hem de hastalık yapıcı virüslerin onlarla savaşan hücreler tarafından fark edilmesine yardımcı olur.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00  numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz. Bir kahve içmek için kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze direkt doktorlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara