Mevsimsel alerjik rinit diğer adıyla bahar nezlesi en sık görülen hastalıklardan biridir. Alerjik reaksiyonlardan en fazla etkilenen organ burundur. Burun içini döşeyen mukozanın her türlü iltihabına rinit denir. Eğer bu iltihaplara alerjik faktörler sebep olmuşsa buna Alerjik Rinit denir.

Alerjide akupunktur tedavisinin temel amacı, alerjen maddeye bağışıklık sistemimizin verdiği aşırı reaksiyonu yeniden düzenlemektir. Amaç, bağışıklık sistemimizin dengeli cevap vermesidir.

Akupunktur ve Alerjik Rinit

Akupunktur vücudumuzda bulunan doğal kendi ödem çözücü bazı maddeleri harekete geçirir. Akupunktur iğnesi ile anti alerji noktaların uyarılmasıyla alerjik reaksiyonları oluşturan salgıların azaldığı tespit edilmiştir.

Akupunktur interferon salınımını artırarak vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmekte, dolayısıyla vücut direncini arttırmaktadır. Hastalar gerek viral gerekse bakteriyel enfeksiyonlara daha az yakalanmaktadır. Akupunktur vücudumuzda bulunan ödem çözücü ve sakinleştirici maddeleri harekete geçirerek hastanın şikayetlerini hafifletebilir. Akupunktur savunma sistemini regüle ederek etki eder.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara