Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişinin aklındaki en büyük soru işareti, saç ekimini nerede yaptıracağıdır. Saç ekimi hayati bir operasyon değildir ama estetik kaygılar barındırır. Amaç dış görünüşümüzü değiştirmekse, en iyi saç ekim merkezini seçmek isteriz. Saç ekim merkezini seçerken öncelikle orada kimin ya da kimlerin saç ekimi yaptığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç ekimi operasyonları, tıp alanından ayrı düşünülemez. Saç ekimi sadece ve sadece doktorlar ile birlikte sağlık eğitimi almış bir saç ekim ekibi tarafından yapılan operasyonlardır.

Saç ekimi operasyonları Sağlık Bakanlığı tarafından onay belgesi almış olan tam teçhizatlı hastane, tıp merkezleri veya polikliniklerde yapılır. İlgili kuruluş  Gürültüden, hava kirliliğinden uzak steril bir ortam sağlamayı başarmış olmalıdır.

Tıp bilimi %100 çözülmüş değildir. Bu yüzden size “Garanti Belgesi” vereceğini söyleyen saç ekimi merkezlerine inanmayın. Ticari amaçla kullanılan bu belgelerin bir hükmü yoktur ve yasal değildir.

Saç ekimi yaptıracağınız merkezin operasyon sırasında ve öncesinde yapılan analizlerde kullanılacak olan teknolojik cihazlara sahip olması gerek. Aynı zamanda işlemin gerçekleşeceği odanın ve ameliyathanenin steril olması gerek. Ekim yapılacak bölge için toplanan greftlerin alınmasında kişiye özel aletler kullanılmalı. FUE, GOLD FUE, DHI gibi teknikler kullanılarak saç ekimi yapılmalıdır. Ayrıca ekim işlemlerinden sonra mezoterapi ya da diğer  kök hücre tedavisi işlemleri uygulanarak saç köklerinin sağlıklı ve hızlı uzaması desteklenmelidir.

Saç ekimi operasyonlarını etkileyen en önemli faktör saç ekimi uzmanının deneyimidir. Saç ekimi işleminde en doğal sonuçlara sahip olmak, tamamen işlemi yapan saç ekimi uzmanına bağlıdır. Saç ekimi işleminde ense bölgesinden alınan saç kökleri tek tek ekilir. Alınan bu kökler saçın çıkış yönüne ve açısına göre ekilir. Bu sayede en doğal sonuç elde edilir ve saç ekimi yaptırdığınızı kimse anlamaz. Her bir greftin ekimi teker teker yapıldığı için saç ekim uzmanının deneyimi ve el becerisi büyük önem taşır. Operasyon sırasında ve greft alımı sırasında yapılabilecek yanlış bir işlem, kalıcı yara oluşumu ya da yapay saç görünümüne sebebiyet verebilir. Operasyon öncesinde yeni saç çizgisinin çizimi yapılır. Bu sayede işlem sonrasında çıkacak olan yeni saçlarınızın şeklini görmüş olursunuz. Saç ekimi işlemi ortalama 8-10 saatlik bir operasyon olduğu için, işlem sırasında saç ekimi uzmanının yanı sıra diğer saç ekimi ekibi de yer alır,  ekibin de tecrübeli olması gerekir.

İyi bir saç ekimi 4000-5000 greft ile yapılabilir. Elbette bu sayı ekim yapılacak alanın büyüklüğüne bağlıdır. Ancak piyasada 4000 greft ekim yapacağını söyleyerek 1-2 kişi ile 6-7 saatte işlem bitirilmektedir. Sizin işlem sırasında veya sonrasında greftleri sayma şansınız olmaz çoğunlukla. 4000 greft ekildiği söylenerek hastalar bazı merkezlerde aldatılmaktadır. Saçlarınızın sonuçlarını 6 -12 ay arasında görmeniz mümkün olacağı için bu sürede olup bitenin farkında olmayabilirsiniz.  4000-5000   civarı greft , 3-4  kişilik bir ekiple 8-10  saatte ekilebilmektedir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka daha önceki vaka fotoğraflarını görmeniz ve hatta önceki hastalarla telefonla görüşmenizi öneririz. Mümkün olursa da önceden bir saç ekimi vakasını canlı canlı görmeniz veya videosunu izlemeniz uygun olur.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara