Selülit normal bir durum değildir. Cilt ve cilt altı yağ hücrelerinin anormal bir oluşumudur. Selülit, lenfatik ödem, yağ fıtıklaşması, sertleşmiş bağ dokusu ve östrojen seviyesindeki dalgalanmalardan kaynaklanan bozuk mikro dolaşım sonucu oluşmaktadır. Yağ artışı ve ödem, mikro dolaşımı daha çok bozar ve sonuçta bir kısır döngü oluşur. Bunun sonucunda, cilt altındaki bu problem cildin yüzeyinde de portakal kabuğu olarak tarif ettiğimiz görünümüm ortaya çıkmasına sebep olur. İşte bu görünüm, selülit olarak isimlendirilmektedir.

Selülitin yaygınlığı ve derecesi, tedaviyi zorlaştırmamakta ancak tedavi içeriğini ve süresini değiştirmektedir. Selülit probleminin giderilmesinde, başarılı sonuçları vaad eden yeni bir seçenek mevcuttur, ozon uygulamaları selülit problemi ile başvuranlarda majör ozon tedavisi yanında selülit probleminin olduğu bölgelerde cilt altına mikro enjeksiyonlar yapılmaktadır.

Temelde bir mikro-dolaşım problemi sonucu ortaya çıkan selülit, dolaşım ve yağ metabolizması üzerinde düzenleyici etkisi çok önemli olan ozon uygulamaları sonucunda, ileri derecede düzelme göstermektedir. Sistemik ve lokal ozon uygulamaları, genel olarak tüm vücutta yağ metabolizması ve mikro dolaşım üzerine olumlu etkilerinin yanında selülitli bölgede sıkışmış yağların çözülmesi, lenf drenajının artması ve dokuların kendilerini yenilemelerini sağlamakta ve bunun sonucunda portakal kabuğu görünümünün hızla kaybolmasına ve gergin ve parlak bir cilt yapısına kavuşmanızı sağlamaktadır.

Selülit probleminde, Ozon uygulamaları, genel sağlığınız ve bölgesel problemleriniz üzerindeki olumlu etkileri sayesinde, elde edilen sonuçların kalıcı ve korunabilir olmasını da vaat etmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara