Traşsız Saç Ekimi

Özellikle son 5 yıldır doğal görünümlü saç ekimi konusunda sağlanan başarı hemen arkasından hastanın konforunu arttıracak çalışmalara hız verilmesine sebep olmuştur. Traşsız saç ekimi de bu çalışmalardan biridir. Saçlarını genellikle kısa kesilmiş şekilde kullanmaya alışık olan erkekler için problem olmayan bu durum, saç ekim operasyonlarının daha rahat yapılmasını sağlamaktadır. Normal operasyonlarda saçların tıraş edilmesinin temel sebebi, doktor ve saç ekim ekibinin saç köklerini daha rahat görebilmesi ve ekim alanındaki hareket kabiliyetinin daha rahat olmasıdır.

Saç ekimi operasyonu öncesinde yapılan saç tıraşının ardından operasyon anında da gerek görüldüğünde ekim yapılacak alanlar sıfır numara olacak şekilde kısaltılabilmektedir. Jiletle kesilen saçların bulundukları bölümlere kanallar açılarak greftlerin ekimi gerçekleştirilir.

Traşsız saç ekimi, avantajlarının yanı sıra bazı dezavantajlara da sahiptir. Traşsız saç ekimi yaptırmanın en büyük dezavantajı süredir. Traşsız saç ekim operasyonları çok daha uzun sürmektedir. Traşsız saç ekiminde operasyon süresi %50 oranında artabilmektedir. (5 saat sürecek bir operasyon 8-10 saat sürebilir.) Hijyenik ortamın sağlanması daha zordur. Operasyon sonrası komplikasyon riski biraz daha yüksektir. Hastanın daha büyük özen göstermesi gerekebilir.

Traşsız saç ekimi maalesef herkese uygun değildir. Traşsız saç ekimi yapılabilmesi için bölgesel veya lokal saç dökülmesi olmak zorundadır. Komple saçları dökülmüş veya komple seyrelmiş olan saçlara traşsız saç ekimi yapmak mümkün değildir. Traşsız saç ekiminin başarı olabilmesi için genellikle ön değerlendirme yapılması ve saç ekim uzmanlarının karar vermesi gerekmektedir. Sonuçta saç ekimi yaptırmanın amacı olmayan saçlara kavuşmaktır ve traşsız saç ekimi yapılmasının uygunluğu öncelikle saç ekimi yaptıracak kişilerin talebi sonrasında ise saç ekim uzmanlarının onayına bağlıdır.

Genel olarak tıraşsız saç ekimi önerilen bir yöntem değildir. İşlem başarısını düşürdüğü gibi ,işlem süresini de çok uzatır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara