Ozon tedavisi, bağışıklık sistemini güçlendiren ve böylece hastalıklara karşı mücadelede bize direnç veren bir yöntemdir. Bu yöntemde hasta olan bölgelere oksijen gidişinin artırılarak dolaşımın düzelmesi sağlanmaktadır. Tedavinin neredeyse ciddi  hiçbir yan etkisi olmadığı gibi,hemen hemen de  hiçbir ilaç ile etkileşim de yapmaz. Bu nedenle insan sağlığını koruma ve hastalıklarla mücadelede ozon tedavisini neredeyse doğal bir tedavi yöntemi olarak kabul edebiliriz. Ozon tedavisi yardımcı ve destekleyici bir yöntemdir.

Ozonun uygulanmaması gereken hastalıklar son derecede sınırlıdır. İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili rahatsızlığı (kanama pıhtılaşma hastalıkları) olan hastalara uygulama yapılmaz veya çok dikkatli yapılmalıdır.  Ayrıca tiroid bezinin aşırı derecede çalışarak normalden çok fazla hormon salgılaması durumunda ozon önerilmez. Yeni gelişmiş (ilk 3 ay ) kalp enfarktüsü ve kanamanın aktif olarak devam ettiği bazı hastalıklar ozon teravisiyle bağdaşmayan hastalıklardır. Favizm (G6PHD Eksikliği sonucu bakla yiyen kişilerde kan hücrelerinin parçalandığı hastalık ) de ozon tedavisi  sakıncalıdır. Gebelikde de yapılması önerilmez.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00 numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara