Fibromiyalji, yaygın kas ağrıları halsizlik yorgunluk baş ağrısı belirtileri ile seyreden kronik bir hastalıktır. Ağrılar nedeniyle uykuya dalmada zorluk, uyku bölünmeleri gelişir. Sabahları yorgun bir şekilde  ve ağrı ile uyanmak hastada moral bozukluğu ve yaşam kalitesinde düşmeye neden olur.  Kadınlarda erkeklere göre daha fazla görülür.

Fibromiyalji, tedavisi en zor hastalıklardan biridir. Bunun en önemli sebeplerinin başında, hastanın kişilik özellikleri ve ruh halinin genellikle zor ve karmaşık olması gelir. Mükemmeliyetçi, titiz, işkolik kişilerde biraz daha sık görülmektedir. Depresyon ile fibromiyalji arasında doğrusal bir ilişki vardır.

          Fibromiyaljide en sık görülen belirtiler şunlardır ; Yaygın vücut ağrıları, baş arkası, boyun, sırt bölgesinde, dirsek ve dizde bazı bölgelerde hassassiyet, yorgunluk, halsizlik, uyku sorunları, kalitesiz uyku, sabah tutukluluğu, baş ve yüz ağrıları, bağırsak sorunları, vücudun farklı yerlerinde hissedilen uyuşma-karıncalanma, psikolojik sorunlar, unutkanlık, konsantrasyon zayıflığı.

Akupunktur ve Fibromiyalji

Kronik ağrılarınız, yorgunluğunuz, bağırsak sorunlarınız, uykusuzluk, psikolojik sorunlarınız akupunktur sayesinde tamamen ortadan kalkacaktır. Bu şekilde, yaşam kalitenizin yükseldiğinizi anlayacaksınız.Akupunktur ile kuru iğneleme yapılması tedavinin etkinliğini artıracaktır. Ayrıca biyofeedback, gluten kısıtlaması, yoga, ozon tedavisi, ekzersiz kombinasyonu ile de dirençli vakalarda sonuç alınabilmektedir. Bütüncül yaklaşımla son derece etkili neticeler alacak ve yeniden sağlıklı günlerinize dönmeniz mümkün olacaktır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara