Fibromiyalji, yaygın kas ağrıları halsizlik yorgunluk baş ağrısı belirtileri ile seyreden kronik bir hastalıktır. Ağrılar nedeniyle uykuya dalmada zorluk, uyku bölünmeleri gelişir. Sabahları yorgun bir şekilde  ve ağrı ile uyanmak hastada moral bozukluğu ve yaşam kalitesinde düşmeye neden olur.  Kadınlarda erkeklere göre daha fazla görülür.

Fibromiyalji, tedavisi en zor hastalıklardan biridir. Bunun en önemli sebeplerinin başında, hastanın kişilik özellikleri ve ruh halinin genellikle zor ve karmaşık olması gelir. Mükemmeliyetçi, titiz, işkolik kişilerde biraz daha sık görülmektedir. Depresyon ile fibromiyalji arasında doğrusal bir ilişki vardır.

          Fibromiyaljide en sık görülen belirtiler şunlardır ; Yaygın vücut ağrıları, baş arkası, boyun, sırt bölgesinde, dirsek ve dizde bazı bölgelerde hassassiyet, yorgunluk, halsizlik, uyku sorunları, kalitesiz uyku, sabah tutukluluğu, baş ve yüz ağrıları, bağırsak sorunları, vücudun farklı yerlerinde hissedilen uyuşma-karıncalanma, psikolojik sorunlar, unutkanlık, konsantrasyon zayıflığı.

Akupunktur ve Fibromiyalji

Kronik ağrılarınız, yorgunluğunuz, bağırsak sorunlarınız, uykusuzluk, psikolojik sorunlarınız akupunktur sayesinde tamamen ortadan kalkacaktır. Bu şekilde, yaşam kalitenizin yükseldiğinizi anlayacaksınız.Akupunktur ile kuru iğneleme yapılması tedavinin etkinliğini artıracaktır. Ayrıca biyofeedback, gluten kısıtlaması, yoga, ozon tedavisi, ekzersiz kombinasyonu ile de dirençli vakalarda sonuç alınabilmektedir. Bütüncül yaklaşımla son derece etkili neticeler alacak ve yeniden sağlıklı günlerinize dönmeniz mümkün olacaktır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL