Geleneksel Çin Tıbbı (TCM) na gösterilen ilgi ve bilimsel araştırmalar son zamanlarda artmaktadır. WHO akupunkturu geliştirecek uygulama ve destekler yapmakta uluslararası bir standart oluşturmaktadır. Vücudumuzda birbiriyle haberleşen, ilişkide olan somatotopik alanların varlığı görülmüştür. Vücudun farklı bölgelerinde mikrosistem diye adlandırdığımız bu alanlar yüz (facial), kulak, ağız içi, avuç içi, saçlı deri, ayakaltı, sırt gibi alanlardır. Her mikrosistem alanında tüm vücut temsili olarak vardır. Örneğin kulakta baş aşağı duran bir insan şekli mikrosistem olarak görülür ve sadece kulaktan tüm vücuda yönelik akupunktur yapılabilir.

Bu gelişmeler özellikle son 50 yılda artmıştır.  Buna göre bu mikrosistem alanları beyin paryetal korteksindeki homonkulus dediğimiz tüm organlarımızı insan şeklinde temsil eden bölge ile ilişkidedir. Böylece bu mikrosistemdeki akupunktur noktaları hem teşhiste, hem de tedavide kullanılmaktadır. Ülkelere göre bakarsak Fransızlar kulakta, Amerikalı yerliler ayakta, Japonlar saçlı deride, Koreliler el ve ayaktaki mikrosistemlerde çok daha ileri gitmişlerdir.

Kozmetik Akupunktur Kozmetik müdahalelere mükemmel bir anti-aging alternatif olup işlem sonrası  oluşabilecek potansiyel yan etki içermemektedir. Kozmetik akupunktur derinin bölgesel iyileşmesini taklit ederek bölgesel kan dolaşımını arttırır ve yaşlanma etkilerini geriletir. Artmış olan kan dolaşımı ve dokuların beslenme artışı kollajen ve elastin proteinlerinde artışa sebep olur ve bu da derinin elastikiyetinde artış ve dokuların sağlıklı şekillenmesi ile sonlanır.

Seanslardan önce enerji dengesinin sağlanması amacı ile vücuda genel akupunktur uygulanır. Böylelikle estetik akupunktur tedavisi gören hastalarda yanı sıra mevcut başka kliniklerde varsa örneğin depresyon, uykusuzluk, sıcak basmaları ve sindirim sistemi bozuklukları da varsa iyileştirilmesi hedeflenir. Unutulmamalı ki iyileşme içten gerçekleşir, vücudun enerji dengesi yerinde ise Chi dolanımın da sorun yoksa zaten tüm vücut sistemi için sağlık yerinde ve her şey yolunda demektir. Kişi parlak ve sağlıklı bir cilt rengine ve ahengine sahiptir. İçteki denge ve ruhtaki huzur  dış görüntüye daima yansır.

Kozmetik akupunktur: İnce çizgilerin silinmesi, kalın çizgilerin incelmesi, yaşlılık lekelerinde azalma, kan ve lenf dolaşımının artması ile daha nemli, canlı ve yumuşak bir cilt elde edilmesini,  cildin sıkılaşması ve gerginleşmesini, sivilcelerin azalmasını, yer yer yok olmasını sağlar.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara