Geleneksel Çin Tıbbı (TCM) na gösterilen ilgi ve bilimsel araştırmalar son zamanlarda artmaktadır. WHO akupunkturu geliştirecek uygulama ve destekler yapmakta uluslararası bir standart oluşturmaktadır. Vücudumuzda birbiriyle haberleşen, ilişkide olan somatotopik alanların varlığı görülmüştür. Vücudun farklı bölgelerinde mikrosistem diye adlandırdığımız bu alanlar yüz (facial), kulak, ağız içi, avuç içi, saçlı deri, ayakaltı, sırt gibi alanlardır. Her mikrosistem alanında tüm vücut temsili olarak vardır. Örneğin kulakta baş aşağı duran bir insan şekli mikrosistem olarak görülür ve sadece kulaktan tüm vücuda yönelik akupunktur yapılabilir.

Bu gelişmeler özellikle son 50 yılda artmıştır.  Buna göre bu mikrosistem alanları beyin paryetal korteksindeki homonkulus dediğimiz tüm organlarımızı insan şeklinde temsil eden bölge ile ilişkidedir. Böylece bu mikrosistemdeki akupunktur noktaları hem teşhiste, hem de tedavide kullanılmaktadır. Ülkelere göre bakarsak Fransızlar kulakta, Amerikalı yerliler ayakta, Japonlar saçlı deride, Koreliler el ve ayaktaki mikrosistemlerde çok daha ileri gitmişlerdir.

Kozmetik Akupunktur Kozmetik müdahalelere mükemmel bir anti-aging alternatif olup işlem sonrası  oluşabilecek potansiyel yan etki içermemektedir. Kozmetik akupunktur derinin bölgesel iyileşmesini taklit ederek bölgesel kan dolaşımını arttırır ve yaşlanma etkilerini geriletir. Artmış olan kan dolaşımı ve dokuların beslenme artışı kollajen ve elastin proteinlerinde artışa sebep olur ve bu da derinin elastikiyetinde artış ve dokuların sağlıklı şekillenmesi ile sonlanır.

Seanslardan önce enerji dengesinin sağlanması amacı ile vücuda genel akupunktur uygulanır. Böylelikle estetik akupunktur tedavisi gören hastalarda yanı sıra mevcut başka kliniklerde varsa örneğin depresyon, uykusuzluk, sıcak basmaları ve sindirim sistemi bozuklukları da varsa iyileştirilmesi hedeflenir. Unutulmamalı ki iyileşme içten gerçekleşir, vücudun enerji dengesi yerinde ise Chi dolanımın da sorun yoksa zaten tüm vücut sistemi için sağlık yerinde ve her şey yolunda demektir. Kişi parlak ve sağlıklı bir cilt rengine ve ahengine sahiptir. İçteki denge ve ruhtaki huzur  dış görüntüye daima yansır.

Kozmetik akupunktur: İnce çizgilerin silinmesi, kalın çizgilerin incelmesi, yaşlılık lekelerinde azalma, kan ve lenf dolaşımının artması ile daha nemli, canlı ve yumuşak bir cilt elde edilmesini,  cildin sıkılaşması ve gerginleşmesini, sivilcelerin azalmasını, yer yer yok olmasını sağlar.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara