Panik atak olarak isimlendirilen rahatsızlık, yoğun bir şekilde yaşanan sıkıntı ya da korku nöbetleri olarak tanımlanabilir. Bu ataklar ani bir şekilde ortaya çıkar ve farklı zamanlarda tekrarlarlar. Bu sorunu yaşayan kişiler ataklar sırasında dehşet içinde kalırlar, aşırı korku durumunda bulunurlar. Hatta felç geçireceklerini ya da geçirdiklerini, kalp krizi yaşayarak öldüklerini, kontrollerini kaybettiklerini ve çıldırdıklarını düşünürler.

Hipnoterapi yöntemi, hastanın algılarını değiştirmeyi ve ataklara son vermeyi hedefler. Ama bu durumda en büyük avantajı, hastayı ikna etmek ya da fikirlerini değiştirmek yerine direkt olarak sorunun kaynağına ulaşabilmesidir. Hipnoterapi seansları sırasında hastanın bilinçaltına ulaşarak korkularının üzerine gitmesini, onlardan korkmamasını sağlayacak telkinler yapılabilir. Benzer şekilde ataklar sırasındaki heyecanını ve korkusunu azaltacak olan telkinler de yapılacaktır. Sonuçta atakların sayısını ve ataklar sırasında ya da ataklar arasında duyulan korkuyu, endişeyi, dehşeti azaltmak mümkün olacaktır. Panik atak hastaları hipnoterapi sayesinde korkularını, kaygılarını daha başlamadan söndürmeyi ve yok etmeyi başarabilirler.

Hastalığın gelişme aşamasının tam tersine doğru hareket etmek yani zaman içinde hastalığın hafiflemesini ve ortadan kalkmasını sağlamak mümkün olacaktır. Böylece etkili ve kalıcı bir biçimde, aynı zamanda kısa sürede panik atak sorununu çözmek ve atakları sonlandırmak mümkün olacaktır. Önemli olan hastanın bunu istemesi ve uzman hipnoterapistine güvenmesidir.

Panik Atak, Hipnoz ile ilaçsız ve kalıcı olarak çözümlenebilir. Yeter ki kişi kendi sorununu çözmek istesin. Kısa sürede kalıcı çözüm için hipnoz çok iyi bir yöntemdir.

Detaylı bilgi almak ve uzmanımızla görüşmek için bizi arayabilir veya mesaj bırakabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara