Omega 3 insan vücudunun ihtiyaç duyduğu, fakat insan vücudu tarafından üretilemeyen gerekli bir yağ asididir. Dolayısı ile dışarıdan alınması gerekmektedir. Hücre zarı protein, yağ ve karbonhidratlardan oluşmaktadır. Omega 3 hücre zarı için çok önemlidir. Bu yağ asidinden oluşan hücre zarları akışkan yapıdadırlar. Bu nedenle vücuttaki nerede ise bütün organ ve organ sistemleri için çok önemlidir.

Saç telinin %2-4 ü yağ asitlerinden oluşmuştur. Yani aslında saç telinin yapı taşlarından biridir. İlerleyen yaş ile birlikte saçlı deri dolaşımı zayıflamaktadır.  Omega 3 ün saçlı derinin kan dolaşımının düzenlenmesinde önemli bir yeri vardır. Saçların kuru ve cansız kalmasını ve kırılmasını önler. Saça parlaklık verir. Parlak saçlar daha canlı ve elastik ve dolgundurlar.  Bu özellikleri ile saç dökülmesini önlediği bilinmektedir. Ağır diyetlerde ve çeşitli beslenme bozukluklarında görülebilen eksikliğinde yara iyileşmesi problemleri, deride kuruluk ve saç problemleri görülebilir. Saç tellerinde kuruma, parlaklık kaybı, kırılma, yavaş uzama ve saç dökülmesi gibi saç problemleri görülebilir. Aslında eksikliğinde görülebilecek diğer problemler saç dökülmesinden çok daha önemli olabilir.

Omega 3 kullanımı ile ilgili her ülkenin sağlık örgütleri farklı ölçüler verse de genel görüşler bulunmaktadır. Günde 3 gram balık yağı alımının maksimum dozaj olduğu düşünülmektedir. Bundan daha fazla omega 3 kullanımını doktorunuza mutlaka danışmanız gerekir. Bunun dışında her omega 3 ürünü üzerinde kullanım koşullarında ne günlük kullanım miktarı belirtilmektedir. Gıda takviyesi kullanımlarında her zaman olduğu gibi günlük kullanım miktarına uymanızı tavsiye ederiz. Amerikan Kalp Derneği de günde 3 grama kadar omega 3 kullanımını uygun görmektedir. Doğal beslenme ile alamadığınız balık yağı miktarını gıda takviyeleri ile destekleyebilirsiniz.

Aldığımız Omega 3 takviyeleri , IFOS onaylı ve trigliserid formunda olmalıdır. EPA ve DHA oranı önemlidir. Günlük alım EPA DHA miktarı 2 gr olması önerilmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara