Omega 3 insan vücudunun ihtiyaç duyduğu, fakat insan vücudu tarafından üretilemeyen gerekli bir yağ asididir. Dolayısı ile dışarıdan alınması gerekmektedir. Hücre zarı protein, yağ ve karbonhidratlardan oluşmaktadır. Omega 3 hücre zarı için çok önemlidir. Bu yağ asidinden oluşan hücre zarları akışkan yapıdadırlar. Bu nedenle vücuttaki nerede ise bütün organ ve organ sistemleri için çok önemlidir.

Saç telinin %2-4 ü yağ asitlerinden oluşmuştur. Yani aslında saç telinin yapı taşlarından biridir. İlerleyen yaş ile birlikte saçlı deri dolaşımı zayıflamaktadır.  Omega 3 ün saçlı derinin kan dolaşımının düzenlenmesinde önemli bir yeri vardır. Saçların kuru ve cansız kalmasını ve kırılmasını önler. Saça parlaklık verir. Parlak saçlar daha canlı ve elastik ve dolgundurlar.  Bu özellikleri ile saç dökülmesini önlediği bilinmektedir. Ağır diyetlerde ve çeşitli beslenme bozukluklarında görülebilen eksikliğinde yara iyileşmesi problemleri, deride kuruluk ve saç problemleri görülebilir. Saç tellerinde kuruma, parlaklık kaybı, kırılma, yavaş uzama ve saç dökülmesi gibi saç problemleri görülebilir. Aslında eksikliğinde görülebilecek diğer problemler saç dökülmesinden çok daha önemli olabilir.

Omega 3 kullanımı ile ilgili her ülkenin sağlık örgütleri farklı ölçüler verse de genel görüşler bulunmaktadır. Günde 3 gram balık yağı alımının maksimum dozaj olduğu düşünülmektedir. Bundan daha fazla omega 3 kullanımını doktorunuza mutlaka danışmanız gerekir. Bunun dışında her omega 3 ürünü üzerinde kullanım koşullarında ne günlük kullanım miktarı belirtilmektedir. Gıda takviyesi kullanımlarında her zaman olduğu gibi günlük kullanım miktarına uymanızı tavsiye ederiz. Amerikan Kalp Derneği de günde 3 grama kadar omega 3 kullanımını uygun görmektedir. Doğal beslenme ile alamadığınız balık yağı miktarını gıda takviyeleri ile destekleyebilirsiniz.

Aldığımız Omega 3 takviyeleri , IFOS onaylı ve trigliserid formunda olmalıdır. EPA ve DHA oranı önemlidir. Günlük alım EPA DHA miktarı 2 gr olması önerilmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

Call Now Button Şimdi Ara
WhatsApp BİLGİ AL