Enürezis noktürna çocukluk çağının sık görülen problemlerinden biridir. İdrar kontrolünün sağlanması gereken yaştan sonra görülen gece idrar kaçırmalara verilen isimdir. Hem çocuğu hem de yakınlarını olumsuz etkileyen, seyahat vb. planlarını aksatan, psikolojik bir takım rahatsızlıklara yol açabilen bir durumdur. Özellikle aile ve toplumun yanlış tutumlarıyla çocukta derin izler bırakma potansiyeli olan bir hastalıktır.

Hiç tuvalet eğitimi verilmemesi enüresise yol açabilir. Annenin aşırı koruyuculuğu, çocuğu uzun süre kendisine bağımlı tutumu, bilinçaltı isteği de çocuğu bebeksi kılar. Ailede, ölüm, ayrılık, geçimsizlik, hastalık okul başarısızlığı gibi yaşam olaylarının yarattığı kaygılar, çocukların davranışlarına enüresis şeklinde yansıyabilir.

Hipnoz size sadece idrar kaçırma probleminden kurtulmanız için yardımcı olmayacak, aynı zamanda bu problemin beraberinde getirdiği duygusal ve psikolojik sıkıntılarla da hipnoz yardımıyla baş edebileceksiniz. Hipnoz ilaçlara göre kısa vadede daha etkili bir tedavi imkanı sunuyor. Üstelik idrar kaçırma tedavisinde hipnozdan faydalanmanın hiç yan etkisi olmaması gibi de bir avantajı var.

Detaylı bilgi almak ve uzmanımızla görüşmek için bizi arayabilir veya mesaj bırakabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara