İrritabl Bağırsak Sendromu (İBS), bağırsak sisteminde altta bir hastalık olmadan meydana gelen, karında rahatsızlık hissi, düzensiz bağırsak hareketleri, belirgin derecede şişkinlik ve acil tuvalet ihtiyacı gibi belirtiler ile ortaya çıkan önemli bir sendromdur.

Organik bir patoloji ile açıklanamayan, barsak alışkanlıklarında değişim ve tuvalete çıkma ile rahatlayan kronik karın ağrısı ile karakterize bağırsağın fonksiyonel bir hastalığıdır. İBS genellikle hayat boyu süren bir problemdir. Yaşam kalitesini ciddi şekilde olumsuz etkiler ve günlük hayatınızı ciddi şekilde aksatabilir.

Antibiyotik kullanımı, uzamış bağırsak enfeksiyonu, östrojen kullanımı, kötü yaşam koşulları risk faktörüdür   ve bu hastalığın  yüksek öğrenim görmüş olan kişilerde daha fazla görüldüğü belirlenmiştir. Kesin ve tek bir nedeni yoktur. Birçok faktörün etkileşimi ile ortaya çıktığı düşünülmektedir. Motilite bozukluğu, visseral aşırı duyarlılık, intestinal inflamasyon ve enfeksiyonlar, bakteriyel aşırı çoğalma, gıda duyarlılığı ve genetik oluşum patogenetik faktörlerden birkaçıdır.

İrritabl Bağırsak Sendromu bazı hastalarda karında  öylesine şişkinlik meydana getirmektedir ki bazen dışarıdan görenler , hastanın hamile olduğunu sanabilmektedir. Tabii ki beraberinde ağrı şişkinlikle beraber çok ciddi hayat konforunda bozulmalar görülmektedir.

Akupunktur ile hastaların stres yükü azaltılmakta ve bağırsak ağrılarına neden olan semptomları hafifletmek amaçlı gerekli meridyen noktaları iğnelenmektedir. İrritabl Bağırsak Sendromunun nedeni tam ve net olarak ortaya koyulamadığı gibi ,tedavide de ilaçlarla  kesin net sonuçlar alınamamaktadır. Hastalığı ortadan kaldırmak ilaçlarla mümkün değildir. Akupunktur ile ilaçsız çok dramatik,etkili düzelmeler sağlanmaktadır. Bağırsak florası düzenlemesi ve akupunktur tedavisi ile hastalarımızın yüzü gülmekte, ağrıları, şikayetleri hızlıca geçmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara