İrritabl Bağırsak Sendromu (İBS), bağırsak sisteminde altta bir hastalık olmadan meydana gelen, karında rahatsızlık hissi, düzensiz bağırsak hareketleri, belirgin derecede şişkinlik ve acil tuvalet ihtiyacı gibi belirtiler ile ortaya çıkan önemli bir sendromdur.

Organik bir patoloji ile açıklanamayan, barsak alışkanlıklarında değişim ve tuvalete çıkma ile rahatlayan kronik karın ağrısı ile karakterize bağırsağın fonksiyonel bir hastalığıdır. İBS genellikle hayat boyu süren bir problemdir. Yaşam kalitesini ciddi şekilde olumsuz etkiler ve günlük hayatınızı ciddi şekilde aksatabilir.

Antibiyotik kullanımı, uzamış bağırsak enfeksiyonu, östrojen kullanımı, kötü yaşam koşulları risk faktörüdür   ve bu hastalığın  yüksek öğrenim görmüş olan kişilerde daha fazla görüldüğü belirlenmiştir. Kesin ve tek bir nedeni yoktur. Birçok faktörün etkileşimi ile ortaya çıktığı düşünülmektedir. Motilite bozukluğu, visseral aşırı duyarlılık, intestinal inflamasyon ve enfeksiyonlar, bakteriyel aşırı çoğalma, gıda duyarlılığı ve genetik oluşum patogenetik faktörlerden birkaçıdır.

İrritabl Bağırsak Sendromu bazı hastalarda karında  öylesine şişkinlik meydana getirmektedir ki bazen dışarıdan görenler , hastanın hamile olduğunu sanabilmektedir. Tabii ki beraberinde ağrı şişkinlikle beraber çok ciddi hayat konforunda bozulmalar görülmektedir.

Akupunktur ile hastaların stres yükü azaltılmakta ve bağırsak ağrılarına neden olan semptomları hafifletmek amaçlı gerekli meridyen noktaları iğnelenmektedir. İrritabl Bağırsak Sendromunun nedeni tam ve net olarak ortaya koyulamadığı gibi ,tedavide de ilaçlarla  kesin net sonuçlar alınamamaktadır. Hastalığı ortadan kaldırmak ilaçlarla mümkün değildir. Akupunktur ile ilaçsız çok dramatik,etkili düzelmeler sağlanmaktadır. Bağırsak florası düzenlemesi ve akupunktur tedavisi ile hastalarımızın yüzü gülmekte, ağrıları, şikayetleri hızlıca geçmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara