Kozmetik Akupunktur, “otonom sinir sistemi” ve “kan dolaşımı” uyarımı yaparak onarıcı maddelerin harekete geçmesini sağlayarak cildi regüle eder. Deride kolajen ve elastin üretimi artar. Bunların azalması nedeniyle oluşan sarkma ve kırışıklıklar üretim ve kaliteleri arttıran bu lifler sayesinde dolar. Kozmetik akupunktur; boyun ve yüz bölgesinde kan akımının artmasıyla birlikte cildin gerginleşmesini, kırışıklıkların dolmasını sağlar. Cilt daha parlak, canlı, rengi, görüntüsü dokusu değişmiş olarak görünür.

Kişilerin daha genç görünmesini sağlayan ve girişimsel olmayan bu yaklaşım, mevcut uygulamalar içerisinde en sağlıklı yaklaşımlardan biridir. Yüzdeki özel noktalara, özel teknikle konulan iğnelerle yaşlanma belirtilerini azaltan etkili bir yöntemdir. Otonom sinir sisteminin uyarılması ve regülasyonu sonucunda oluşan denge daha kalıcı gençlik sağlar.

Sonuç alınan “7 KIRIŞIKLIK” :

 1. Kaz ayakları: Gülme çizgileri olarak da bilinir. Önceleri gülümsemekle kendini belli eden bu çizgiler, yıllar içinde karakteristik bir şekilde yerleşirler.
 2. Kaş çatma çizgisi: Kaşlar arasında derin oluk şeklinde kırışıklıklar, stresle ve yaşla giderek artar.
 3. Nazolabial oluk: Burun kenarından ağzın köşesine kadar uzanan hattır. Uygulama sonrası bu oluk daha yumuşak ve genç bir görünüme kavuşturulur.
 4. Alın çizgileri: Kaşlara paralel yerleşen bu çizgiler de daha yaşlı görüntüye yol açar.
 5. Sigara çizgileri: Dudak üstünde, mimiklere bağlı ya da sigara içimiyle gelişen dudağa dikey oluklardır. Nikotin, karbon monoksit ve hidrojen siyanid nedeniyle artarlar.
 6. Sarkık göz kapakları: 30 yaş üstünde göz kapağı elastikiyeti azalır. Yer çekimi, uykusuzluk, dinlenememek bu çizgileri artırır. Gerek akupunkturun ”Qi” enerjisini dengelemesiyle gerekse göz çevresindeki uygulamalarla çok daha “dinç” ve “sağlıklı” bir görünüm elde edilir.
 7. Gözaltı çizgileri: Uyku çizgileri olarak da bilinir. Gözlerin hemen altında ve yorgunluk anlarında belirginleşen kırışıklıklardır. Akupunktur ile göz çevresi kasları güçlendiğinde ve elastikiyeti artırıldığında doku kendisini çok iyi toparlar ve daha genç bir görünüm de elde edilir.

Kozmetik Akupunktur tedavisinin sonunda;

 • Parlak ve canlı bir deri
 • İnce çizgilerin kaybolması
 • Derin çizgilerin düzleşmesi
 • Yaşlanma lekelerinde solma
 • Tonusu düzelmiş yüz kasları
 • Genel olarak daha sağlıklı ve güzel bir görünüm
 • Akne ve “Rosacea” sayısında ve deri hassasiyetinde azalma sonuçlarına ulaşılmaktadır.
Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara