Yüz, vücudumuzda dışarıdan bakıldığında göze ilk hitap eden bölgemizdir. Bu nedenden dolayı cilt bakımında en çok önem verilmesi gereken yerlerin başında gelir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzde kırışıklıklar, sarkmalar, lekeler meydana gelir. Bu gibi sorunların önlenmesi için kullanılan kozmetik aletleri içerdiği kimyasal maddelerden dolayı ileriye yönelik cilt rahatsızlıklarına sebebiyet verebilir. Bu gibi sorunların önüne geçmek isteyenler için peeling yapmak oldukça iyi olacaktır. Peeling yaptırmanın birçok yolu ve peelingin de birçok çeşidi bulunmaktadır. Peeling cilt üzerinde uygulamanın derinliğine göre farklılık gösterir. Bu sebeple de peling çeşitlerine göre peeling yapımı da değişir.

  • Yüzeysel Peeling: Yüzeysel peelingde kullanılan kimyasal ürünlerine asit oranı düşüktür. Yüzeysel peelingde genellikle glikolik asit, meyve asitleri, resorsinol ve salisilik asit kullanılır ve derinin en üst düzeyi temizlenmiş olur. Cilt için temel bir temizlik sağlar.
  • Orta Derinlikte Peeling: Orta derecede uygulanan kimyasal peeling işlemi cilt derinlemesine temizlendiği gibi bazı uygulamalarda ince kırışıklıklarda ve lekelerde azalma da gözlenmektedir. Yüzeysel peelinge göre asit konsantrasyonu biraz daha yüksektir ve genellikle TCA (Trichloro Acedic Acit) ve Glycolic asit yaygın kullanılır. Bu peeling işlemi süresince cilde iyi bakmak ve doğru temizlemek gerekir. Bu rutin temizlik yapılan peeling uygulamalarının etkisini ve kalıcılığını arttırmaktadır. Orta dereceli peeling güzellik uzmanları tarafından, uygun koşulları sağlamış merkezlerde yapılmalıdır. Uygulama sırasında hafif kızarıklık, sonrasında koyu renge kendini bırakır ve 2-3 gün içerisinde deri soyulmaya başlar. Derinin dökülmesi ortalama 1 hafta sürmektedir.
  • Derinlemesine Kimyasal Peeling: Derinlemesine yapılan kimyasal peeling çok ciddi bir cilt soyma işlemidir. Ciddi bir işlem olduğu için gerçekten ihtiyaç duyulan kişilerin cilt doktoru kontrolünde yaptırması gerekir. Bazı durumlarda lokal anestezi bile gerekebilir, bu sebeple ameliyathane gibi ortamlarda yapılması uygun görülmektedir. Derinlemesine kimyasal peeling uygulaması ile sivilce izleri, yüzeysel kırışıklıklar ve birçok yerleşmiş leke türü bu yöntemle iyi bir başarılı ile tedavi edilir. Bu işlemde peeling yapılan kişinin iyileşmesi 1 ay kadar sürmekte ve bu süreçte ağrı kesici ilaçlara ihtiyaç olmaktadır. Özellikle bu yöntem için güvenilir uzmanlara danışılması gerektiğini tekrar belirtmek isteriz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara