Saç ekimi için kullanılan her iki yöntem olan  FUE ve DHI ’da de ilk başvurulan bölge hastanın ense bölgesidir. Saç ekimi yapılacak bölgeye yetecek kadar kaynak ensede bulunmama sorunu için birçok bilim adamı araştırma yapmışlardır. Araştırmalar uzun sürse de sonuç olarak alternatif bir kaynak bulmayı başarmışlardır. Erkeklerde ikinci opsiyon olarak sakallar tercih edilir. Üçüncü opsiyon olan kaynak göğüs kıllarıdır. Göğüs kıllarının uyumu zor olsa da ekim yapıldıktan 1 yıl sonra kendini tamamen bir saç kılı zannetmesi ve onun doğasına uyması bu opsiyonu oldukça güçlü kılmaktadır.

Ense ve göğüs kılları beraber de kullanılmaktadır. Ense kılları çoğu zaman yeterli olsa da saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü çok etkilemektedir. Eğer tamamen kelliği gidermek istiyorsanız mutlaka opsiyon kaynaklardan faydalanmak zorunda kalabiliriz. Ense kıllarından faydalanmaktan daha zordur göğüs kılları opsiyonu. Çünkü göğüste operasyon yapmak göğüsün doğası gereği enseden daha zordur. Göğüste çok geniş bölgelerde çalışılamaz. Bunun nedeni göğüsün bölgesel olarak uyuşturulmasının zor oluşudur. Yine de sağlıklı sonuç verdiğinden ve zorunlu durum söz konusu olmadığında başvurulmayan bu yönteme çoğu zaman ihtiyacımız olabilir.

Vücut kılı ve ense kısmından alınan greftleri ekim yaparken çok iyi bir dengede dağıtmak lazımdır aksi takdirde iyileşme sürecinden sonraki görünüşler hem estetik açıdan hem de sağlık açısından çok iyi olmayacaktır. Ekilen kıllar normal saç yapısına uygun karakteri aldıktan sonra elde edilen görünüm, doğal olacaktır.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara