Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). Ozon, atmosferde genel olarak iki atomlu halde bulunan normal atmosferik oksijene (O2) nazaran çok daha yüksek enerji taşıyan bir yapıya sahiptir. Ozon, atmosferin bir kaynağı ve oksijenin yüksek enerjili halidir. Gökyüzünün mavi renginin kaynağı olan ozonun dünyadaki yaşam için ne denli önemli olduğu son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Dünya için bu kadar önemli olan ozon, tıp dünyasında da günden güne çok daha önemli bir yer edinmektedir.

Ozon gazı kullanılarak yapılan tedavilere ozon terapi ismi verilmektedir. Bu tedaviler oldukça etkili tedavilerdir. Aslında geçmişi oldukça eskilere dayanmaktadır fakat günümüzde yeni yeni açığa çıkmakta ve uygulanmaya başlanmaktadır. Ozon tedavisi cilde büyük etkileri olan bir tedavidir. Bu tedavi sonunda cildiniz yenilenir ve daha genç aynı zamanda da sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Tedavi cildinizde kan dolaşımını artırarak cildinizin daha yumuşak, daha pürüzsüz olmasını sağlar. Kadınlarda daha yumuşak ve daha pürüzsüz bir cilt olmazsa olmazlardandır. İnsan cildi yaş ilerledikçe dokularının gücünü kaybeder ve kırışmaya başlar. Cilt üzerindeki çizgiler daha çok belli olur. Ozon tedavisi ile ciltteki kan dolaşımı artırılarak daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olunabilir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara