Sarı nokta hastalığı, yaşlanmaya bağlı bir hastalık olup, (Makula dejenerasyonu) genellikle 65 yaş üstü insanlarda önde gelen görme kaybı nedenidir. Ancak hastalık, daha genç insanları da etkileyebilir. Makula dejenerasyonu makulanın yani gözün keskin, merkezi ve renkli görmesinden sorumlu olan kısmının yıpranmasına bağlı bir durumdur. Genellikle iki gözü etkiler. Görme kaybı yavaş veya ani olabilir, ancak kesinlikle gözün çok kullanımına bağlı değildir.

Vücuttaki toksinleri temizleyen sistemin yetersiz çalıştığı durumlarda toksinler bütün vücutta aynı zamanda makulada da birikirler. Biriken toksinler retinaya zarar verir. Son yıllarda sarı nokta hastalığının oluşmasında serbest radikal olarak adlandırılan toksinlerin rol oynadığı saptanmıştır. Tedavisinde serbest radikallerin azalmasını sağlayan toksin temizleyici sistemi yani antioksidan sistemi aktive eden yöntemler üzerinde çalışmalar yapılmaya başlanmıştır.

Ozon Tedavisi ile birlikte güçlü antioksidan desteklerin verilmesi tedavinin başarısını daha da arttırır. Yapılan çalışmalarda özellikle kuru tip maküler dejenerasyonda %70’lere varan oranlarda görmede iyileşmeler gözlenmiştir.

Ozon tedavisi; dokulara oksijen geçişini arttırır, toksin temizleyen enzim sistemini aktive eder, bağışıklık sistemini ve metabolizmayı düzenleyerek diğer tedavi yöntemlerinin etkilerini arttırır. Ozon tedavisinin bu etkileri sadece sarı nokta hastalığında değil, pek çok göz hastalıklarında hem tedavi edici hem de diğer tıbbi tedavilerin etkilerini arttırmaya yardımcı bir yöntemdir.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00  numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz. Bir kahve içmek için kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze direkt doktorlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara