Kimyasal peeling sivilce, akne izi, kırışıklık ve lekelerin giderilmesi için yapılan bir müdaheledir. Bunların yanında cilt bakımı olarak da yaptırabilirsiniz. Kimyasal peeling kolay uygulanır olduğu gibi hızlı, etkili ve belirgin sonuçlar verdiği için kadın ve erkekler arasında ciddi ilgi görmeye başlamıştır.

Yüzeysel peeling uygulanan hasta günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Bu hastalarda yüzün kurutucu olmayan bir temizleme ürünü ile yıkanması, nemlendirilmesi ve güneşten korunması yeterli bakımı sağlamaktadır. Orta ve derin peelinglerde hasta günlük aktivitelerine ancak 1-2 hafta sonra dönebilmektedir. Bunlarda daha farklı ve yoğun bakım ürünleri gerekmektedir. Uygulama alanında işlem sonrası gerginlik ve kuruluk gelişmektedir. Cilt tipine uygun bir nemlendirici uygulanmalıdır. Yoğun egzersiz ve aşırı terleme önlenmelidir.

Etrafınızda kimyasal peeling mağduru olduğunu söyleyen ve bunu “aman sakın yaptırmayın” diye anlatan birçok arkadaşlarınız var değil mi? Veya “yaptırdım ama fazla bir fark görmedim” diyenler ile karşılaştınız mı? Peeling işleminden zarar gören ya da beklediği sonuçları alamayan bu kadar insan olmasının bir nedeni de kimyasal peeling konusunda yeterince bilgilendirilmemiş olmalarıdır. Tedaviden sonra uzak durmaları gereken uygulamalar ve hangi durumlarda acil olarak doktorlarına ulaşmaları gerektiği konusunda kişilerin mutlaka bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Kaliteli ve yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi alın ve hava bulutlu da olsa bu kremi kullanın. Cildinizi tahriş edebilecek aksesuarlar kullanmayın ve ellerinizi mümkün olduğunca yüzünüzden uzak tutun. Melanin üretimini baskılamak ve cildin renk değiştirmesini önlemek için krem tavsiyesini peeling yaptırdığınız yerden alabilirsiniz. Kabuklanan deriyi kesinlikle koparmayın, koparmak tahrişi ve kızarıklığı arttıracaktır. Güneşe kesinlikle koruma faktörlü krem sürmeden çıkmayın. Güneş ışınları ciltte lekelere yol açabilir. 1-2 gün boyunca havuza girmeyin. Güneş kreminizi her 2-3 saatte bir kez kullanmanızı öneririz.

Kimyasal peeling uygulamaları için lütfen kliniğimizi arayın.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara