İnsan kafasında yedi adet sinüs denilen boşluk bulunur. Bu boşlukların sürekli olarak içi hava doludur. Sinüs adı verilen bu boşlukların iki tanesi alında iki kaş arasında, iki tanesi bal peteği gibi olup iki göz arasında, iki tanesi gözlerin altında yanağa isabet eden bölümde, bir tanesi iki gözlü bir odacık halinde geniz bölümünün üzerinde ya da kafa tabanında yer alır. Nefes verme sırasında akciğerlerden dönen sıcak hava burundan dışarı çıkmadan önce bu deliklerden tüm sinüslere girer ve bu odaları havalandırdıktan sonra burundan dışarı çıkar. Burna açılan bu hava deliklerinin tıkanması halinde sinüs içine hava girişi bozulur ya da tamamen ortadan kalkar. Sinüs boşluğu içinde ortaya çıkan enfeksiyon tablosuna sinüzit adı verilir. Sinüslerin birinde, birkaçında ya da hepsinde bu durum ortaya çıkabilir. Delikler kalıcı bir sebeple tıkalıysa kronik sinüzit oluşur.

Kronik sinüzitte , semptomlar 12 hafta kadar devam eder veya sürekli olarak tekrar eder. Daha invaziv tedaviye ve muhtemelen ameliyatlara ihtiyaç duyabilir.

Hastada aşağıdaki semptomlardan iki veya daha fazlası varsa akut sinüzit tanısı konabilir.

– Sarı-yeşil renkli koyu kıvamlı burun akıntısı
– Yüzde baskı ve ağrı
– Tıkalı burun
– Burun akıntısı
– Koku alma bozukluğu
– Öksürük

Kronik sinüzitte , klasik yöntemlerle tedavi edilemeyen durumlarda ozon insufilasyonu ile hızlı ve kesin çözümler alınabilmektedir. Ancak ozon gazı akciğer için toksik olması nedeni ile  kontrollü ve uzman kişilerce dikkatlice uygulanmalıdır.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için 0 541 835 05 00  numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan  whatsapp dan yazabilirsiniz. Bir kahve içmek için kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze direkt doktorlarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara