Yaşın ilerlemesi ile normalde ciltte var olan hyaluronik asit miktarının azalması, yoğun güneş maruziyeti, yüz kaslarının (mimiklerin) aşırı kullanımı gibi faktörler cildin genç görünümünü bozmaktadır. Bu nedenlerle cilt kurur, yüzde ve boyunda ince çizgilenmeler başlar, zamanla çizgiler derinleşir.

Cilde ihtiyacı olan gençleşme etkisini geri kazandırabilen çeşitli medikal estetik uygulamalar vardır. Bu yöntemlerden sıkça rağbet gören tedavi “mezolifting” yani cilt gençleştirme mezoterapisidir. Mezolifting cildin ihtiyacı olan iyileşme etkisini verebilen ideal bir yöntemdir.

Gençleştirme mezoterapisi (Mezolifting) içerisinde çeşitli vitamin, mineral, antioksidan ve hyaluronik asit bulundurur. Bu kokteyl cildin hemen altına küçük iğneler yardımıyla uygulanır. Genellikle 10 gün arasında olmak üzere 4-6 tedavi seansı olarak önerilir. İşlemden önce bölgeye anestezi kremi uygulanarak hasta konforu sağlanır. Uygulama yaklaşık 15 – 20 dk sürer; işlemden hemen sonra ciltte minik kızarıklıklar, mercimek kadar şişlikler görülse de bu etkiler yaklaşık 1 – 2 saat içerisinde azalarak 1 gün içerisinde tamamen kaybolur.

Cilt yenileme mezoterapisi, kuru ve yıpranmış cilde yoğun nem verir, ayrıca cildin önemli yapı taşları olan kolajen ve elastik liflere dayanıklılıkları için ihtiyaç duydukları desteği ve iyileştirme etkisini sağlar. Böylece cilt daha diri, daha ışıltılı bir tazeliğe kavuşur. Yılda 1 – 2 kez tekrarlandığında doğal iyileşme sürecini devam ettirebilir. Yaz mevsiminde de dermapensiz olarak  rahatlıkla uygulanan gençleştirme işlemidir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara