Yaşın ilerlemesi ile normalde ciltte var olan hyaluronik asit miktarının azalması, yoğun güneş maruziyeti, yüz kaslarının (mimiklerin) aşırı kullanımı gibi faktörler cildin genç görünümünü bozmaktadır. Bu nedenlerle cilt kurur, yüzde ve boyunda ince çizgilenmeler başlar, zamanla çizgiler derinleşir.

Cilde ihtiyacı olan gençleşme etkisini geri kazandırabilen çeşitli medikal estetik uygulamalar vardır. Bu yöntemlerden sıkça rağbet gören tedavi “mezolifting” yani cilt gençleştirme mezoterapisidir. Mezolifting cildin ihtiyacı olan iyileşme etkisini verebilen ideal bir yöntemdir.

Gençleştirme mezoterapisi (Mezolifting) içerisinde çeşitli vitamin, mineral, antioksidan ve hyaluronik asit bulundurur. Bu kokteyl cildin hemen altına küçük iğneler yardımıyla uygulanır. Genellikle 10 gün arasında olmak üzere 4-6 tedavi seansı olarak önerilir. İşlemden önce bölgeye anestezi kremi uygulanarak hasta konforu sağlanır. Uygulama yaklaşık 15 – 20 dk sürer; işlemden hemen sonra ciltte minik kızarıklıklar, mercimek kadar şişlikler görülse de bu etkiler yaklaşık 1 – 2 saat içerisinde azalarak 1 gün içerisinde tamamen kaybolur.

Cilt yenileme mezoterapisi, kuru ve yıpranmış cilde yoğun nem verir, ayrıca cildin önemli yapı taşları olan kolajen ve elastik liflere dayanıklılıkları için ihtiyaç duydukları desteği ve iyileştirme etkisini sağlar. Böylece cilt daha diri, daha ışıltılı bir tazeliğe kavuşur. Yılda 1 – 2 kez tekrarlandığında doğal iyileşme sürecini devam ettirebilir. Yaz mevsiminde de dermapensiz olarak  rahatlıkla uygulanan gençleştirme işlemidir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara