Sivilce problemi olanlarda genelde bağırsak fonksiyonları bozuk olabilmektedir. Bu hastalar incelendiğinde bağırsaktaki faydalı bakterilerin oranının önemli ölçüdeki kısmının olmadığı ve bağırsaktaki hareketlerin düzensiz olduğu gözlemlenmiştir. Bunun yanında vücutta oksitlenmeyi önleyici sistemlerin karaciğerdeki enzim sistemlerinin aktivitesi azalmıştır. Cilt hücrelerinin aktivitesi için gereken minerallerde eksiklikler olduğu gözlemlenmiştir.

Sivilceler birkaç faktörün bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Bunun yanında sivilce çıkaran en büyük faktörler arasında p. Acnes adı verilen bakteriler ve böbrek üstü bezlerinde salgılanan androjen isimli hormon gelir.

Yaşam stili ve diyetin değiştirilmediği koşullarda akneye sunulan ilaçlar, antibiyotikler gibi bazı tedavi metotları kesin sonuç vermeyecektir. Aknenin çözümüne bakış açısı, evrimsel bir duruşu gereksinmektedir. Verilen ölçülere uygun olarak özellikle Batılı toplumlarda düşük glisemik indeksli, probiyotik ve düzenli omega-3 alımı içeren diyetlerin akne problemlerini azalttığı tespit edilmiştir. Aksine, süt ve süt ürünü tüketiminin fazlalığı ile akne problemlerinin sıklığı uyumlu bulunmuştur.

Akneden kalıcı olarak kurtulmak için bağırsak floranızı düzeltmeniz gereklidir. Bunun dışında maalesef mücizevi bir yöntem yoktur.    Bağırsak florasını düzeltmeden üzülerek belirtmeliyiz ki  hiçbir doktor ve ilaç size kalıcı çözüm getiremez. Bakınız https://www.fatihsomuncu.com/services/bagirsak-florasinin-onemi/

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara