Sivilce problemi olanlarda genelde bağırsak fonksiyonları bozuk olabilmektedir. Bu hastalar incelendiğinde bağırsaktaki faydalı bakterilerin oranının önemli ölçüdeki kısmının olmadığı ve bağırsaktaki hareketlerin düzensiz olduğu gözlemlenmiştir. Bunun yanında vücutta oksitlenmeyi önleyici sistemlerin karaciğerdeki enzim sistemlerinin aktivitesi azalmıştır. Cilt hücrelerinin aktivitesi için gereken minerallerde eksiklikler olduğu gözlemlenmiştir.

Sivilceler birkaç faktörün bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Bunun yanında sivilce çıkaran en büyük faktörler arasında p. Acnes adı verilen bakteriler ve böbrek üstü bezlerinde salgılanan androjen isimli hormon gelir.

Yaşam stili ve diyetin değiştirilmediği koşullarda akneye sunulan ilaçlar, antibiyotikler gibi bazı tedavi metotları kesin sonuç vermeyecektir. Aknenin çözümüne bakış açısı, evrimsel bir duruşu gereksinmektedir. Verilen ölçülere uygun olarak özellikle Batılı toplumlarda düşük glisemik indeksli, probiyotik ve düzenli omega-3 alımı içeren diyetlerin akne problemlerini azalttığı tespit edilmiştir. Aksine, süt ve süt ürünü tüketiminin fazlalığı ile akne problemlerinin sıklığı uyumlu bulunmuştur.

Akneden kalıcı olarak kurtulmak için bağırsak floranızı düzeltmeniz gereklidir. Bunun dışında maalesef mücizevi bir yöntem yoktur.    Bağırsak florasını düzeltmeden üzülerek belirtmeliyiz ki  hiçbir doktor ve ilaç size kalıcı çözüm getiremez. Bakınız https://www.fatihsomuncu.com/services/bagirsak-florasinin-onemi/

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara