Peeling kelime anlamı  soymak demektir.  Kozmetik terimi olarak ise, kimyasal ya da fiziksel etkenlerle ayrı ayrı ya da ikisini bir arada kullanarak cildin en üstteki  tabakasının kısmen soyulması ya da inceltilmesi işlemidir.  Diğer bir tabir ile derin temizlik de diyebiliriz. Peeling bir cilt temizliğidir. Zaman geçtikçe özellikle yüz bölgesinde ölü deriler çoğalır. Gözle görülmese de bu ölü deriler vücudumuzdan tamamen kopmaz ve yavaş yavaş gözenekleri kapatır. Bu durum cildimizin nefes alıp vermesi engeller ve ciltle hasarların oluşmasına sebebiyet verir. İşte peeling bize zarar veren bu ölü deri tabakasını cildimizden ayırma işlemidir. Peeling özellikle ciltteki kırışıklıkları, lekeleri ve soluk görünümün ortadan kalkmasında etkilidir.  Bu sorunları ortadan kaldırmak için yapılan yüz gerdirme işlemleri lazer tedavisi gibi hem maliyeti yüksek hem de uzun süreli işlemler yerine peeling yapmak gayet akıllıca olacaktır.

Peeling farklı yöntemlerle yapılabilir ve buna göre çeşitli isimlerle anılır. Kimyasal peeling, cilde kimyasal bir solüsyon uygulanarak yapılır. Bu yöntem cildi soymanın yanı sıra derinlemesine temizlenmesini de sağlar. Fiziksel peeling, fırça gibi aşındırıcı bir cisim ya da bileşen kullanılarak ölü cilt hücrelerinin manuel olarak uzaklaştırılmasıdır. Doğal peeling, tamamen doğal maddelerle hazırlanan maskeler yardımıyla yapılır. Lazer peeling ise cildi ölü hücrelerden arındırmak için lazer ışınlarının kullanıldığı cilt soyma yöntemidir. Başarılı bir peeling, cildi kaplayan ölü cilt hücrelerinin neden olduğu bariyeri ortadan kaldırır ve alt katmanlardaki yeni cilt hücreleri için yer açar. Böylece nemlendirici ürünlerin cilde derinlemesine nüfuz etmelerinin yolunu açarak onları daha etkili hale getirir. Kısacası düzenli bir peeling rutini, cildin taze ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Mezoterapi için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Iletisim

Kolay Iletisim Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİ AL
Şimdi Ara