Uyutularak saç ekimi iğne korkusu, kan görmeye dayanamama gibi bir takım korkuların bazı kişiler için ileri düzeyde olması sebebiyle uygulanmaya başlanmış alternatif bir saç ekimi yöntemidir. Öyle ki bu korkular kişinin sağlık sorunlarında dahi kliniklerden uzak durmasına yol açabilmektedir. Saç ekimi yaptıracak kişilerde de buna benzer korkular olabiliyor. Genelde lokal anestezi altında yapılan saç ekimi işlemi isteğe bağlı olarak sedasyon anestezisi veya genel anestezi altında da yapılabiliyor. Saç ekiminde anestezi, operasyon süresince ağrı hissini ortadan kaldırır ve operasyonun rahat bir şekilde geçmesini sağlar. Anestezi aynı zamanda cerrahi operasyon sırasında kişinin ani fiziksel tepkilerini de önler. Bu sayede  anestezi altında gerçekleştirilen operasyonlar çok daha uygun şartlar altında ve rahat gerçekleşmiş olur.

Geçici bir bilinç kaybına neden olan genel anestezi uygulamasında operasyon süresince derin uyku halinde olunduğu gibi, hiçbir şey hissetmeyen ve hatırlamayan hasta, operasyon bitiminde anestezi ilaçlarının kesilmesiyle uyandırılır.

İşlemin çok uzun süreceği göz önüne alındığında 8-10 saat genel anestezi verilmesi çok tercih edilen bir yöntem değildir. Fakat onun yerine yarı uyanık hal olan sedasyon analjezisi hem hasta hem de çalışan ekip konforu açısından tercih edilen bir uygulamadır. Uyutularak saç ekimi aslında bu anlamda ifade edilmektedir.

Hizmetlerimiz

Neler Yapıyoruz

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik için aradıklarınızı kliniğimizde bir bütün olarak bulabilirsiniz. Dünyadaki yeni trend, genel ve klişe yaklaşımlar yerine herkes için farklı ve bireysel çözümler üretmek üzerine kurgulanmaktadır. Çünkü her insan farklı bir dünya ve farklı biyolojik varlıktır. Holistik ve Fonksiyonel bireye özgü yaklaşımlarımızla çok daha etkin sonuçlar alabilirsiniz...

Randevu

Kolay Randevu Talep Formu

Ön Görüşme için veya bilgi almak istediğiniz konularda bize her zaman danışabilirsiniz.

Adres:
Nenehatun Caddesi No:82/7
Gaziosmanpaşa
ANKARA

Tel: 0312 436 1974
Gsm: 0541 835 0 500
E-Posta: dr@fatihsomuncu.com
E-Posta: somuncu.fatih@gmail.com

© 2018 Dr. Fatih Somuncu. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Uzm. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri  olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de  olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

WhatsApp BİLGİ AL
Call Now Button Şimdi Ara